Domov | Nezaradené | Online skupinky pre študentov

Online skupinky pre študentov

Čo je online skupinka

Online skupinka nie je teologické vyučovanie, ale diskusia mladých ľudí, ktorí túžia spoznať Boha a lepšie rozumieť posolstvu Biblie. Online skupinky sa stretávajú prostredníctvom videohovoru raz za týždeň počas 5 týždňov a delia sa podľa pohlavia na mužské a ženské. Účasť je bezplatná.

Pre koho je skupinka?

Online skupinky sú otvorené pre každého stredoškoláka alebo vysokoškoláka (15 – 22 r.), ktorý chce študovať Bibliu – či si dlhoročný veriaci, alebo ťa len zaujíma, čo sa v nej píše. Dokonca budeme radi, ak na skupinku pozveš aj niekoho, kto možno nie je ešte rozhodnutý, či verí v Boha, ale je otvorený bližšiemu skúmaniu. Ak niekoho pozveš a chcete byť spolu, uveď to v prihláške.

Ako sa pripraviť?

Počas štúdia Biblie nebudeme používať žiadne doplnkové materiály, iba samotné Písmo. Vedúci skupinky ti týždeň pred stretnutím pošle pasáž, ktorá sa bude študovať, a niekoľko otázok na zamyslenie. Skús si ju niekoľkokrát prejsť, premýšľať nad ňou, zapísať si vlastné poznámky a pozorovania. Pri príprave ti môže pomôcť táto záložka. Príprava na skupinku výrazne ovplyvní kvalitu samotného stretnutia. Počas stretnutia spolu študujeme, diskutujeme a čo je najdôležitejšie: hľadáme spôsoby, ako biblické texty aplikovať v našom každodennom živote.

Čo máme tento rok nové?

Tento rok spúšťame prvé online skupinky aj v angličtine. Spoj príjemné s užitočným a zlepši svoju angličtinu v bezpečnom, prirodzenom prostredí. Prihlás sa do online skupinky, ktorú povedie „native speaker“! Jazyk skupinky si vieš vybrať v prihláške.

Čo potrebuješ?

  • smartfón, tablet alebo počítač (s mikrofónom, reproduktormi či slúchadlami a bežnú webovú kameru)
  • stabilné internetové pripojenie
  • Bibliu (stačí Nový zákon), zápisník, pero