Články

Prinášame zaujímavé články a príbehy pre tých, čo hľadajú Boha, aj pre tých, ktorí ho už našli a chcú s ním budovať svoj vzťah. Klikni na jednu z tematických kategórií vyššie a vyber si článok, ktorý ťa zaujme.

Môže kresťan oslavovať Valentína

Môže kresťan oslavovať Valentína?

Oslavuješ Valentína? Každým rokom sa tomuto „sviatku zamilovaných“ venuje väčšia pozornosť. Svojich milovaných obdarúvame kvetmi, šperkami alebo sladkosťami a vytvárame si spomienky prostredníctvom výnimočných spoločne strávených večerov. Náklady nás nezaujímajú,…

Ako sa pripraviť na Vianoce

4 spôsoby, ako sa pripraviť na Vianoce

Sviatočné obdobie môže byť stresujúce. Využi adventné týždne na upokojenie svojho srdca a prípravu na príchod Ježiša.

Ako čítať Bibliu

Ako čítať Bibliu? Tri jednoduché kroky

Chceš viac porozumieť Biblii, ale nevieš, kde začať? Poradíme ti, ako ju študovať tak, aby ti dávala zmysel a menila tvoj život.

Ako v skutočnosti vyzeral Ježiš?

Veľa ľudí zaujíma, ako vyzeral Ježiš. Čo si o tom myslíš ty? Nebolo by fajn, keby sme dnes mali presnú podobu Ježiša?

som single mladý muž portrét

Čo môžeš robiť, kým si single: 10 tipov

Niektorí ľudia si myslia, že byť „single” je úplná katastrofa. No nie je to tak. Ako čo najlepšie využiť slobodné roky? Tu je 10 tipov.

Ako užiť si leto

Ako si čo najviac užiť leto? 3 tipy

Ako využiť letné mesiace a nenechať ich len tak prekĺznuť pomedzi prsty? Tu je niekoľko užitočných tipov pre teba aj celú rodinu.

Duch svätý symbol letiaca holubica

Kto je Duch svätý a ako pôsobí?

Slovo Duch znie dosť étericky, pre niekoho možno aj strašidelne. Kto je Duch Svätý? Akú úlohu zohráva v kresťanskej viere? 

Spoločná modlitba manželov na brehu jazera

Naučte sa spolu modliť – 5 modlitieb pre páry

Modlitba manželov je dôležitá. Ako však začať, keď sa obávaš trápneho ticha či odmietnutia? Prinášame ti niekoľko užitočných inšpirácií!

Veľkonočné upratovanie

Veľkonočná výzva

Opäť je tu Veľká noc – jeden z najvýznamnejších sviatkov v roku. Ako to už pred sviatkami chodí, snažíme sa aspoň čo-to upratať, umyť auto, pripraviť tradičné dobroty do veľkonočného…