Radosť nezávisí od toho, čo sa deje okolo nás

Radosť nezávisí od toho, čo sa deje okolo nás

Čo ti prináša v živote radosť? Úsmev malých detí? Pekná príroda? Nové hodinky? Milé slová? 

A čo rozličné životné skúšky? 

Písmo nás povzbudzuje: „Pokladajte to za radosť, keď prídu na vás rozličné skúšky, veď viete, že ak sa vaša viera osvedčí, vedie to k vytrvalosti.“ (Jakub 1, 2-3)

Aj pri tejto téme sa výrazne líši to, ako sa na radosť pozerá človek, ktorý Bohu dôveruje, a ten, kto tak nerobí. 

Ak by sme brali tento verš doslovne, znamenalo by to nasadiť si umelý úsmev na tvári, keď má človek autonehodu, či vítať rakovinu s otvorenou náručou. To v žiadnom prípade! 

Je tu reč o neustálom, hlbokom prežívaní vnútornej radosti, ktorá nie je založená na vonkajších okolnostiach. Je to niečo, čo nevieš vyprodukovať z vlastných síl. Spomeň si na naše zamyslenie o ovocí Ducha Svätého. Radosť bola jednou z ovocia, ktoré v tebe dozrieva vďaka Duchu Svätému, ak budeš zostávať v Ježišovi. 

Boh nádeje ťa môže naplniť všetkou radosťou a pokojom aj v ťažkých životných okolnostiach. Problémy, starosti a navonok neriešiteľné situácie môžu byť nástrojom v Božích rukách aj v tvojom živote. Ak chceš vedieť ako, prečítaj si článok Kresťan v depresii: Boj o radosť.

Máš dve možnosti: sťažovať sa a hnevať sa na Boha, alebo sa k nemu ešte viac primknúť a prosiť ho, aby ťa Tešiteľ naplnil svojou radosťou. Vyber si radosť!

PS: Ak sa ti toto zamyslenie páčilo, prihlás sa na odber celej série 52 zamyslení s názvom Svetlo v sieti. Zamyslenia ti budeme posielať zdarma emailom raz do týždňa.

Čiara1

Chceš sa o tom s niekým porozprávať?

Ak je niečo, s čím v tejto oblasti zápasíš, potrebuješ radu či modlitbu, alebo sa chceš s nami s niečím podeliť, vyplň nasledujúci formulár. Čoskoro ti odpíše jeden z našich e-koučov.

Ak sa stránka nenačíta, povoľ vo svojom prehliadači javascript.

Pomáha ti séria Svetlo v sieti?

Ak áno, pomôž aj ty nám. Ak si tak ešte neurobil/a, napíš o Svetle v sieti krátku recenziu, ktorá môže inšpirovať iných. Taktiež nás môžeš podporiť, aby sme mohli tvoriť nové materiály, ktoré budú pomáhať ľuďom rásť vo viere. Ďakujeme.