Svetlo v sieti_s podnadpisom

„Ja som dobrý pastier. Dobrý pastier kladie svoj život za ovce.“ (Ján 10,11)

Dnes je v móde nálepkovať iných ako ovce. Ale vieš čo? Ak patríš k Ježišovi, môžeš byť hrdým nositeľom tohto označenia! Keď nás Ježiš prirovnáva k ovciam, nemyslí to ako nadávku. Hovorí to s láskou pastiera k tomu najcennejšiemu, čo má.

Prečo nás Ježiš nazýva ovcami? Aké sú ovce?

Podľa Ježiša ovce poznajú svojho pastiera po hlase, a preto idú za ním. Volá ich po mene a ony ho nasledujú, pretože vedia, že ich privedie na pastvinu s dobrou trávou, kde sa budú môcť dosýta napásť. Dôverujú mu, že ich povedie dobrou a bezpečnou cestou a zaženie prípadných nepriateľov. Cudzieho však – toho, ktorého hlas nepoznajú – neposlúchnu a nebudú ho nasledovať. Ježiš o sebe hovorí, že je dobrý pastier, ktorý za svoje ovečky kladie dokonca aj svoj vlastný život. Prečítaj si celú pasáž o dobrom pastierovi.

Uvedomuješ si, že Ježiš pozná tvoje meno? Nie si pre neho len „súčasť stáda“, ale ťa osobne pozná, vidí a volá za sebou. Dôveruješ mu a nasleduješ ho?

Ak áno, premeň slová Žalmu 23 na modlitbu: modli sa k svojmu dobrému pastierovi.
Ak sa ti však zdá, že si momentálne ako ovca, ktorá stratila z očí svojho pastiera, pozdvihni svoju hlavu a zvolaj: „Pane, tu som! Prosím, priveď ma domov!“ Pastier nezabúda na žiadnu svoju ovečku, každú chce priviesť späť do bezpečia. Môžeš mať istotu, že počuje tvoje volanie.

PS: Ak sa ti toto zamyslenie páčilo, prihlás sa na odber celej série 52 zamyslení s názvom Svetlo v sieti. Séria je bezplatná a zamyslenia ti budú chodiť raz za týždeň emailom.

Čiara1

Chceš sa o tom s niekým porozprávať?

Ak je niečo, s čím v tejto oblasti zápasíš, potrebuješ radu či modlitbu, alebo sa chceš s nami s niečím podeliť, vyplň nasledujúci formulár. Čoskoro ti odpíše jeden z našich e-koučov.

Ak sa stránka nenačíta, povoľ vo svojom prehliadači javascript.

Pomáha ti séria Svetlo v sieti?

Ak áno, pomôž aj ty nám. Ak si tak ešte neurobil/a, napíš o Svetle v sieti krátku recenziu, ktorá môže inšpirovať iných. Taktiež nás môžeš podporiť, aby sme mohli tvoriť nové materiály, ktoré budú pomáhať ľuďom rásť vo viere. Ďakujeme.