Ježiš je dobrý pastier, ktorého sa oplatí nasledovať

Ježiš je dobrý pastier, ktorého sa oplatí nasledovať

Dnes je v móde nálepkovať iných ako ovce. Ale vieš čo? Ak patríš k Ježišovi, môžeš byť hrdým nositeľom tohto označenia! Keď nás Ježiš prirovnáva k ovciam, nemyslí to ako nadávku. Hovorí to s láskou pastiera k tomu najcennejšiemu, čo má.

„Ja som dobrý pastier. Dobrý pastier kladie svoj život za ovce.“ (Ján 10,11)

Prečo nás Ježiš nazýva ovcami? Aké sú ovce?

Podľa Ježiša ovce poznajú svojho pastiera po hlase, a preto idú za ním. Volá ich po mene a ony ho nasledujú, pretože vedia, že ich privedie na pastvinu s dobrou trávou, kde sa budú môcť dosýta napásť. Dôverujú mu, že ich povedie dobrou a bezpečnou cestou a zaženie prípadných nepriateľov. Cudzieho však – toho, ktorého hlas nepoznajú – neposlúchnu a nebudú ho nasledovať. Ježiš o sebe hovorí, že je dobrý pastier, ktorý za svoje ovečky kladie dokonca aj svoj vlastný život. Prečítaj si celú pasáž o dobrom pastierovi.

Uvedomuješ si, že Ježiš pozná tvoje meno? Nie si pre neho len „súčasť stáda“, ale ťa osobne pozná, vidí a volá za sebou. Dôveruješ mu a nasleduješ ho?

Ak áno, premeň slová Žalmu 23 na modlitbu: modli sa k svojmu dobrému pastierovi.

Ak sa ti však zdá, že si momentálne ako ovca, ktorá stratila z očí svojho pastiera, pozdvihni svoju hlavu a zvolaj: „Pane, tu som! Prosím, priveď ma domov! Pastier nezabúda na žiadnu svoju ovečku, každú chce priviesť späť do bezpečia. Môžeš mať istotu, že počuje tvoje volanie.

PS: Ak sa ti toto zamyslenie páčilo, prihlás sa na odber celej série 52 zamyslení s názvom Svetlo v sieti. Séria je bezplatná a zamyslenia ti budú chodiť raz za týždeň emailom.

Čiara1

Chceš sa o tom s niekým porozprávať?

Ak je niečo, s čím v tejto oblasti zápasíš, potrebuješ radu či modlitbu, alebo sa chceš s nami s niečím podeliť, vyplň nasledujúci formulár. Čoskoro ti odpíše jeden z našich e-koučov.

Ak sa stránka nenačíta, povoľ vo svojom prehliadači javascript.

Pomáha ti séria Svetlo v sieti?

Ak áno, pomôž aj ty nám. Ak si tak ešte neurobil/a, napíš o Svetle v sieti krátku recenziu, ktorá môže inšpirovať iných. Taktiež nás môžeš podporiť, aby sme mohli tvoriť nové materiály, ktoré budú pomáhať ľuďom rásť vo viere. Ďakujeme.