Dovoľ Bohu, aby ťa formoval na Ježišov obraz.

Dovoľ Bohu, aby ťa premieňal na Ježišov obraz

Väčšina z nás už buď piekla, alebo niekomu pomáhala piecť koláč. Vymiešame cesto a dáme ho do rúry. Predtým ho však musíme vliať do nejakej formy. Surové cesto nemá žiadny konkrétny tvar: je tekuté a tvárne. Až po naliatí do nádoby na pečenie nadobudne tvar podľa nášho výberu. Ak je forma okrúhla, koláč bude okrúhly. Ak je hranatá, aj koláč bude hranatý. Hmota sa prispôsobí forme.

Rovnako je to aj s tvojím životom. Keď tráviš čas s Bohom – v rozjímaní, modlitbe, čítaní Písma – umožňuješ Duchu Svätému, aby konal svoje dielo a menil ťa na Ježišov obraz.

„Na našej nezakrytej tvári sa odráža Božia sláva ako v zrkadle; sami sa tak postupne stávame jeho čoraz vernejším obrazom, tak ako nás mení a pretvára jeho Duch.“ (2. Korinťanom 3, 18 NPK)

Božia prítomnosť je trochu ako forma na pečenie: premieňa a formuje nás. Tvoj nebeský Otec ti dal k dispozícii 24 hodín denne; koľko z tohto času tráviš s ním, aby tak mohol urobiť? Nemusíš sa báť, že by pokazil to, kým si. Boh ťa bude formovať s ohľadom na tvoju jedinečnú osobnosť a výlučne pre tvoje dobro.

Keď cesto vložíme do tepla, začne rásť a kysnúť. Takýmto teplým miestom je pre teba Božia prítomnosť, ktorá stimuluje rast v tvojom živote. Len tak môžeš potom jeho lásku, radosť, pokoj, zhovievavosť, láskavosť, dobrotu, vernosť, miernosť a sebaovládanie odzrkadľovať núdznemu svetu okolo teba. 

Pozývame ťa dnes do Božej prítomnosti. Dovoľ Duchu Svätému, aby ťa tvaroval, formoval a pretváral na Ježišov obraz.

PS: Ak sa ti toto zamyslenie páčilo, prihlás sa na odber celej série 52 zamyslení s názvom Svetlo v sieti. Zamyslenia ti budeme posielať zdarma emailom raz do týždňa.

Čiara1

Chceš sa o tom s niekým porozprávať?

Ak je niečo, s čím v tejto oblasti zápasíš, potrebuješ radu či modlitbu, alebo sa chceš s nami s niečím podeliť, vyplň nasledujúci formulár. Čoskoro ti odpíše jeden z našich e-koučov.

Ak sa stránka nenačíta, povoľ vo svojom prehliadači javascript.

Pomáha ti séria Svetlo v sieti?

Ak áno, pomôž aj ty nám. Ak si tak ešte neurobil/a, napíš o Svetle v sieti krátku recenziu, ktorá môže inšpirovať iných. Taktiež nás môžeš podporiť, aby sme mohli tvoriť nové materiály, ktoré budú pomáhať ľuďom rásť vo viere. Ďakujeme.