Slúžme si navzájom darmi, ktoré sme dostali

Duchovné dary – aké sú tie tvoje? Otestuj sa!

Máš vzťah k skladaniu puzzle? Nie každý má na to trpezlivosť, no pre mnohých je to relax. Najprv si odčleníš okraje, vytvoríš si z nich rámček, do ktorého potom ľahšie dopĺňaš nasledujúce časti. Jeden dielik puzzle sám osebe nedáva zmysel. Ale pospájaním viacerých častí dostáva obraz jasné kontúry.

Ak veríš a nasleduješ Ježiša, aj ty si takýmto kúsočkom puzzle, ktorý je súčasťou celkového obrazu: Kristovej cirkvi. 

Biblia prirovnáva cirkev k telu. Tak ako časti tela nedokážu fungovať samé o sebe, aj my veriaci potrebujeme jeden druhého. Prečo? Vzájomne sme prepojení a Boh nám dal duchovné dary, ktorými si máme navzájom slúžiť: 

„Sme jedno telo v Kristovi a jednotlivo sme si navzájom údmi. Máme však rozličné dary podľa milosti, ktorá nám bola daná.“ (Rimanom 12, 5-6)

„Ako dobrí správcovia mnohorakej Božej milosti slúžte si navzájom každý tým duchovným darom, ktorý prijal.“ (1. Petra 4, 10)

Aký duchovný dar máš ty a ako ním slúžiš iným? Aj keď sa názory na počet duchovných darov líšia, Božie slovo na viacerých miestach vymenúva, čím všetkým Duch obdarúva každého veriaceho. Ak túžiš hlbšie preskúmať svoje duchovné dary, môžeš si urobiť tento test

Len ak dovolíme Bohu, aby v nás pôsobil, môže cez nás premieňať naše okolie aj nás samotných.

PS: Ak sa ti toto zamyslenie páčilo, prihlás sa na odber celej série 52 zamyslení s názvom Svetlo v sieti. Zamyslenia ti budeme posielať zdarma emailom raz do týždňa.

Čiara1

Chceš sa o tom s niekým porozprávať?

Ak je niečo, s čím v tejto oblasti zápasíš, potrebuješ radu či modlitbu, alebo sa chceš s nami s niečím podeliť, vyplň nasledujúci formulár. Čoskoro ti odpíše jeden z našich e-koučov.

Ak sa stránka nenačíta, povoľ vo svojom prehliadači javascript.

Pomáha ti séria Svetlo v sieti?

Ak áno, pomôž aj ty nám. Ak si tak ešte neurobil/a, napíš o Svetle v sieti krátku recenziu, ktorá môže inšpirovať iných. Taktiež nás môžeš podporiť, aby sme mohli tvoriť nové materiály, ktoré budú pomáhať ľuďom rásť vo viere. Ďakujeme.