Čo môžeš dnes urobiť pre iných

Dobré skutky

„Nech tak svieti vaše svetlo pred ľuďmi, aby videli vaše dobré skutky a oslavovali vášho Otca, ktorý je v nebesiach!“(1)

Nie si tu náhodou! Boh ťa stvoril s konkrétnym zámerom a cieľom, práve v tomto časovom období. Chce použiť teba – svoje dieťa, aby sa dotkol tohto sveta a cez tvoje dobré skutky mu sprostredkoval svoju lásku.

Dnes môžeš byť predĺženou rukou Božej lásky voči tvojmu kolegovi, ktorý vo svojom vnútri ticho trpí. Môžeš priniesť Božiu nádej kamarátke, ktorá ešte nepozná Ježiša. Boh chce prostredníctvom teba poutierať slzy niekoho, kto plače, a povzbudiť ho, že existuje cesta von.

Azda niet človeka na zemi, kto by nepotreboval povzbudenie. Všetci z času na čas prechádzame skúškami, chorobami, utrpením, sklamaním či odmietnutím.

Chceš, aby ťa Boh použil? On to dokáže. Ak zostaneš v spojení s Ježišom ako je výhonok napojený na viniči, jeho prítomnosť, moc, povzbudenie a uzdravenie môžu cez teba prúdiť k iným. Nie je to o tebe a o tvojich výnimočných schopnostiach, ale o Božom Duchu, ktorý koná prostredníctvom tvojich úst a rúk.

Neskrývaj pred svetom, že patríš Bohu! Tvoje dobré skutky ľuďom okolo teba zviditeľnia Krista! Modli sa: „Otče, ďakujem ti, že tu nie som zbytočne a že ma chceš používať v životoch ostatných. Použi si ma ešte dnes a dotkni sa svojou láskou ľudí, ktorí sú okolo mňa! Amen.“

Daj nám vedieť, ako ťa Boh počas tohto týždňa použije v živote niekoho iného!

PS: Ak sa ti toto zamyslenie páčilo, prihlás sa na odber celej série 52 zamyslení s názvom Svetlo v sieti. Zamyslenia ti budeme posielať zdarma emailom raz do týždňa.

Čiara1

Chceš sa o tom s niekým porozprávať?

Ak je niečo, s čím v tejto oblasti zápasíš, potrebuješ radu či modlitbu, alebo sa chceš s nami s niečím podeliť, vyplň nasledujúci formulár. Čoskoro ti odpíše jeden z našich e-koučov.

Ak sa stránka nenačíta, povoľ vo svojom prehliadači javascript.

Pomáha ti séria Svetlo v sieti?

Ak áno, pomôž aj ty nám. Ak si tak ešte neurobil/a, napíš o Svetle v sieti krátku recenziu, ktorá môže inšpirovať iných. Taktiež nás môžeš podporiť, aby sme mohli tvoriť nové materiály, ktoré budú pomáhať ľuďom rásť vo viere. Ďakujeme.