Najväčší zdroj múdrosti

Určite máš vo svojom okolí niekoho, o kom si myslíš, že je múdry. Možno je to niekto, kto vedie príkladný život. Možno dobre investoval peniaze alebo sa usilovnosťou vypracoval na vysokú pozíciu. Alebo veľa študoval a je vo svojom obore uznávaným odborníkom. Čím ťa inšpiruje? Kvôli čomu ho pokladáš za múdreho?

Tvoj nebeský Otec je dokonale múdry. Každá jeho myšlienka, každý jeho skutok je plný múdrosti. A čo je na tom najlepšie: prostredníctvom Ducha Svätého máš aj ty k tejto múdrosti prístup! Apoštol Jakub píše: „Ak sa niekomu z vás nedostáva múdrosti, nech prosí Boha, ktorý dáva štedro a bez výčitiek, a dostane ju.“

Tvoj Boh ťa miluje natoľko, že ťa nechce nechať v tme, ale ti „štedro“ ponúka svoju múdrosť! Podľa čoho ju rozpoznáš? „Múdrosť, ktorá prichádza zhora, je predovšetkým čistá, potom pokojamilovná, vľúdna, ústretová, plná milosrdenstva a dobrého ovocia, bez predsudkov a bez pokrytectva.“ To sú vlastnosti, podľa ktorých budeš vedieť, že je od Boha. Nie všetko, čo svet pokladá za múdre, totiž pochádza zhora.

„Začiatkom múdrosti je bázeň pred Pánom, v poznaní Najsvätejšieho spočíva rozumnosť.“ (Príslovia 9, 10)

V tomto verši sa píše, jej začiatkom múdrosti je poznanie Boha a bázeň pred ním. Máš pred Bohom bázeň a pokoru? Chceš sa od neho učiť a meniť svoje zaužívané spôsoby myslenia a správania? Ak áno, máš voľný prístup k tomu najväčšiemu zdroju múdrosti na svete!

PS: Ak sa ti toto zamyslenie páčilo, prihlás sa na odber celej série 52 zamyslení s názvom Svetlo v sieti. Séria je bezplatná a zamyslenia ti budú chodiť raz za týždeň emailom.

Čiara1

Chceš sa o tom s niekým porozprávať?

Ak je niečo, s čím v tejto oblasti zápasíš, potrebuješ radu či modlitbu, alebo sa chceš s nami s niečím podeliť, vyplň nasledujúci formulár. Čoskoro ti odpíše jeden z našich e-koučov.

Ak sa stránka nenačíta, povoľ vo svojom prehliadači javascript.

Pomáha ti séria Svetlo v sieti?

Ak áno, pomôž aj ty nám. Ak si tak ešte neurobil/a, napíš o Svetle v sieti krátku recenziu, ktorá môže inšpirovať iných. Taktiež nás môžeš podporiť, aby sme mohli tvoriť nové materiály, ktoré budú pomáhať ľuďom rásť vo viere. Ďakujeme.