Svetlo v sieti_s podnadpisom

My kresťania by sme mali fungovať ako rádio. Ak zostávame naladení na „vlnovú dĺžku“ Ducha Svätého, ľahšie sa nám prijímajú jeho signály a vedenie. Duch nás často vedie k tomu, aby sme pozorne vnímali potreby iných.

Skús si tento týždeň „vyladiť svoje rádio“ a keď pôjdeš do školy, práce či obchodu, pros Ducha Svätého, aby ti pomohol rozoznať, či niekto nenesie bremeno, ktoré je pre neho priťažké. Keď si všimneš, že niekto s niečím zápasí, opýtaj sa ho: „Čo sa deje? Ako sa môžem za teba modliť?“

Nebolo by skvelé, keby ťa Boh použil ako zdroj úľavy pre tohto človeka? Tým, že si ho vypočuješ, zrkadlíš mu lásku a starostlivosť Boha. Už len to, že sa s niekým môže podeliť o svoju bolesť, mu môže zmierniť jeho bremeno a nájsť východisko.

A ktovie? Možno pritom nájdeš príležitosť povedať mu o Bohu a o tom, ako ti pomáha v tvojich ťažkostiach. Maj teda otvorené oči a sleduj, komu môžeš tento týždeň priniesť nádej a pomoc!

„Pane, pomôž mi tento týždeň citlivejšie vnímať potreby ľudí okolo mňa. Pomôž mi spomaliť a všimnúť si trápiacich sa ľudí, ktorých mi dáš do cesty. Vlož mi do úst slová útechy a pomôž mi upriamiť ich pozornosť na Teba. Amen.“

PS: Ak sa ti toto zamyslenie páčilo, prihlás sa na odber celej série 52 zamyslení s názvom Svetlo v sieti. Séria je bezplatná a zamyslenia ti budú chodiť raz za týždeň emailom.

Čiara1

Chceš sa o tom s niekým porozprávať?

Ak je niečo, s čím v tejto oblasti zápasíš, potrebuješ radu či modlitbu, alebo sa chceš s nami s niečím podeliť, vyplň nasledujúci formulár. Čoskoro ti odpíše jeden z našich e-koučov.

Ak sa stránka nenačíta, povoľ vo svojom prehliadači javascript.

Pomáha ti séria Svetlo v sieti?

Ak áno, pomôž aj ty nám. Ak si tak ešte neurobil/a, napíš o Svetle v sieti krátku recenziu, ktorá môže inšpirovať iných. Taktiež nás môžeš podporiť, aby sme mohli tvoriť nové materiály, ktoré budú pomáhať ľuďom rásť vo viere. Ďakujeme.