Nalaď svoje rádio na vlnovú dĺžku Boha

Nalaď sa na Boha

My kresťania by sme mali fungovať ako rádio. Ak zostávame naladení na „vlnovú dĺžku“ Ducha Svätého, ľahšie sa nám prijímajú jeho signály a vedenie. Duch nás často vedie k tomu, aby sme pozorne vnímali potreby iných a pomohli svojim blížnym.

Skús si tento týždeň „vyladiť svoje rádio“ a keď pôjdeš do školy, práce či obchodu, pros Ducha Svätého, aby ti pomohol rozoznať, či niekto nenesie bremeno, ktoré je pre neho priťažké. Keď si všimneš, že niekto s niečím zápasí, opýtaj sa ho: „Čo sa deje? Ako sa môžem za teba modliť?“

Nebolo by skvelé, keby ťa Boh použil ako zdroj úľavy pre tohto človeka? Tým, že si ho vypočuješ, zrkadlíš mu lásku a starostlivosť Boha. Už len to, že sa s niekým môže podeliť o svoju bolesť, mu môže zmierniť jeho bremeno a nájsť východisko.

A ktovie? Možno pritom nájdeš príležitosť povedať mu o Bohu a o tom, ako ti pomáha v tvojich ťažkostiach. Maj teda otvorené oči a sleduj, komu môžeš tento týždeň priniesť nádej a pomoc!

„Pane, pomôž mi tento týždeň citlivejšie vnímať potreby ľudí okolo mňa. Pomôž mi spomaliť a všimnúť si trápiacich sa ľudí, ktorých mi dáš do cesty. Vlož mi do úst slová útechy a pomôž mi upriamiť ich pozornosť na Teba. Amen.“

PS: Ak sa ti toto zamyslenie páčilo, prihlás sa na odber celej série 52 zamyslení s názvom Svetlo v sieti. Zamyslenia ti budeme posielať zdarma emailom raz do týždňa.

Čiara1

Chceš sa o tom s niekým porozprávať?

Ak je niečo, s čím v tejto oblasti zápasíš, potrebuješ radu či modlitbu, alebo sa chceš s nami s niečím podeliť, vyplň nasledujúci formulár. Čoskoro ti odpíše jeden z našich e-koučov.

Ak sa stránka nenačíta, povoľ vo svojom prehliadači javascript.

Pomáha ti séria Svetlo v sieti?

Ak áno, pomôž aj ty nám. Ak si tak ešte neurobil/a, napíš o Svetle v sieti krátku recenziu, ktorá môže inšpirovať iných. Taktiež nás môžeš podporiť, aby sme mohli tvoriť nové materiály, ktoré budú pomáhať ľuďom rásť vo viere. Ďakujeme.