„Veď ste spasení milosťou skrze vieru. A to nie je z vás, je to Boží dar. Nie zo skutkov, aby sa nikto nevystatoval.“ (Efezanom 2, 8-9)

Za naše hriechy už bolo zaplatené. Nemusíme ich „odpracovať“. Jedine dokonalá obeta Ježiša na kríži mohla zaplatiť za naše hriechy. Nie my, našou snahou, dobrými skutkami, dlhými modlitbami… Nie. Jedine ON je obetou zmierenia za naše hriechy.

Je teda zbytočné modliť sa a konať dobro? Áno, ak sa tým chceš spasiť. Ak to robíš preto, aby ti Boh odpustil. Aj keď to na prvý pohľad môže vyzerať dobre, dávaš mu tým vlastne najavo, že Ježišovu obetu nepovažuješ za dostačujúcu a potrebuješ k nej pridať „to svoje“.

Je pyšné myslieť si, že my to vieme lepšie než on. Potrebujeme byť pokorní, aby sme dokázali s vďakou prijať nezaslúžený dar, ktorým je Božia láska a odpustenie. Nespravil to pre dostatočný počet odmodlených hodín ani pre naše bezchybné správanie, ale jednoducho preto, lebo nás miluje a túži byť s nami.

Skúmaj teda svoje srdce, aby si sa modlil zo správnych dôvodov: preto, lebo miluješ Boha, chceš sa s ním rozprávať, spoznávať ho, viac a viac mu dôverovať. Ak chceš konať dobré skutky, maj na to správne dôvody: lebo ti záleží na svojich blížnych a chceš Ježišovi ukázať svoju vďačnosť a túžbu byť ako on.

Skúmaj svoju motiváciu a zisti, Čo od teba Boh očakáva?

PS: Ak sa ti toto zamyslenie páčilo, prihlás sa na odber celej série 52 zamyslení s názvom Svetlo v sieti. Séria je bezplatná a zamyslenia ti budú chodiť raz za týždeň emailom.

Čiara1

Chceš sa o tom s niekým porozprávať?

Ak je niečo, s čím v tejto oblasti zápasíš, potrebuješ radu či modlitbu, alebo sa chceš s nami s niečím podeliť, vyplň nasledujúci formulár. Čoskoro ti odpíše jeden z našich e-koučov.

Ak sa stránka nenačíta, povoľ vo svojom prehliadači javascript.

Pomáha ti séria Svetlo v sieti?

Ak áno, pomôž aj ty nám. Ak si tak ešte neurobil/a, napíš o Svetle v sieti krátku recenziu, ktorá môže inšpirovať iných. Taktiež nás môžeš podporiť, aby sme mohli tvoriť nové materiály, ktoré budú pomáhať ľuďom rásť vo viere. Ďakujeme.