Všetky veci slúžia na dobro tým, čo milujú Boha

Prečo Boh dopúšťa trápenie a problémy?

Vieš si predstaviť život bez ťažkostí? Bez kríz či tragédií? Prečo Boh dopúšťa trápenie?

Choroby, bolesť, rozvod, smrť blízkej osoby, strata práce či finančná kríza sú len malou ukážkou toho, čo si musíme v živote vytrpieť. Zo dňa na deň môžeme prísť o istoty, o zaužívaný systém, o životný štandard, o vzťah. Nedobrovoľne sa dostávame na križovatku, kde musíme robiť rozhodnutia, na ktoré často nemáme sily.

Čoho sa chytiť? Kde nájsť silu, pokoj a nádej? Môžeme dúfať v Ježiša, aj keď prežívame trápenie. (1)

Možno už máš za sebou pár rán, ktoré zanechali na tvojom tele či duši hlboké stopy. Je ľahšie sústrediť sa na to zlé – ľutovať sa, sťažovať, hnevať. No premýšľaš aj nad tým, v čom ťa daná kríza zmenila, kam ťa posunula? Snáď to bolo bližšie k Bohu, do jeho milujúcej náruče.

Biblia hovorí: „Vieme, že všetky veci slúžia na dobro tým, čo milujú Boha, ktorí sú povolaní podľa jeho predsavzatia.“(2) Ak miluješ Boha, to, čo sa udialo, Boh používa na tvoje dobro. Nehovorí, že to je dobré. Nič nie je dobré na chorobách, trápení či smrti. No väčšinou Boh dopustí veci z dvoch dôvodov: buď aby nás priviedol do vzťahu s ním, alebo ak ho už poznáme, aby nás urobil podobnejšími Kristovi.

Dôveruj Bohu, že je s tebou a ani uprostred tvojej bolesti na teba nezabúda, ale koná pre tvoje dobro.

PS: Ak sa ti toto zamyslenie páčilo, prihlás sa na odber celej série 52 zamyslení s názvom Svetlo v sieti. Zamyslenia ti budeme posielať zdarma emailom raz do týždňa.

Čiara1

Chceš sa o tom s niekým porozprávať?

Ak je niečo, s čím v tejto oblasti zápasíš, potrebuješ radu či modlitbu, alebo sa chceš s nami s niečím podeliť, vyplň nasledujúci formulár. Čoskoro ti odpíše jeden z našich e-koučov.

Ak sa stránka nenačíta, povoľ vo svojom prehliadači javascript.

Pomáha ti séria Svetlo v sieti?

Ak áno, pomôž aj ty nám. Ak si tak ešte neurobil/a, napíš o Svetle v sieti krátku recenziu, ktorá môže inšpirovať iných. Taktiež nás môžeš podporiť, aby sme mohli tvoriť nové materiály, ktoré budú pomáhať ľuďom rásť vo viere. Ďakujeme.