červená šnúrka priviazaná na dreve

Minule sme hovorili o tom, že Bohu sa nepáči, keď ho na prvom mieste v našom živote nahradí niekto iný. Tým „iným“ však môže byť aj nejaká vec. Vezmi s napríklad, koľko talizmanov nachádzame v bežnej domácnosti. Červená šnúrka na zápästí, podkovy, obrázky či medailóny „pre šťastie“. I tomu najväčšiemu nevercovi sa neraz na spätnom zrkadle hompáľa predmet, v ktorého moc verí. Dúfame, že nás tieto veci ušetria nešťastia, ochránia pred zlom.

Biblia ich však nazýva modlami. Prorokovi Jeremiášovi pri ich opise nechýba humor: „Veď modly sú márnosťou. Je to iba dielo vytvorené rukou umelca. Zdobia ich striebrom a zlatom… Sú ako strašiak na uhorkovom poli, nehovoria a nechodia. Nebojte sa ich, pretože nemôžu škodiť, no ani dobro nevládzu konať.“ (Jer 10, 3-5)

Poznáš príbeh o Dávidovi, izraelskom mladíkovi, ktorý bojoval s obrom z nepriateľského kmeňa menom Goliáš? Predstav si, že by si Dávid do boja vzal nejaký svoj talizmaník, ktorý by si bol predtým schoval do vrecka nohavíc. Absurdné, že? Dávid sa nespoliehal na svoju silu ani na prak a kamienky. Spoliehal sa len na svojho Boha. Poznal jeho moc a to mu stačilo.

Na koho sa vo svojom živote spoliehaš ty? Ak máš nejaké talizmany či iné predmety, v ktorých silu veríš, zbav sa ich a spoľahni sa výlučne na jediného, mocného, živého Boha!

PS: Ak sa ti toto zamyslenie páčilo, prihlás sa na odber celej série 52 zamyslení s názvom Svetlo v sieti. Séria je bezplatná a zamyslenia ti budú chodiť raz za týždeň emailom.

Čiara1

Chceš sa o tom s niekým porozprávať?

Ak je niečo, s čím v tejto oblasti zápasíš, potrebuješ radu či modlitbu, alebo sa chceš s nami s niečím podeliť, vyplň nasledujúci formulár. Čoskoro ti odpíše jeden z našich e-koučov.

Ak sa stránka nenačíta, povoľ vo svojom prehliadači javascript.

Pomáha ti séria Svetlo v sieti?

Ak áno, pomôž aj ty nám. Ak si tak ešte neurobil/a, napíš o Svetle v sieti krátku recenziu, ktorá môže inšpirovať iných. Taktiež nás môžeš podporiť, aby sme mohli tvoriť nové materiály, ktoré budú pomáhať ľuďom rásť vo viere. Ďakujeme.