Keď mi srdce zviera úzkosť, Boh je mojou oporou

Boh ponúka pomoc v úzkosti

Niet na svete človeka, ktorý by si neprešiel úzkosťou. Ten skľučujúci pocit pozná už malé dieťa oddelené od matky. V škole zažije nejeden žiak obavy spojené s prijatím či so skúškami, doma zas strach z trestu. Človek, ktorý práve prišiel o prácu, stiesnene rieši, ako zabezpečiť rodinu. Mnohým spôsobujú úzkosť veľké rozhodnutia, choroby či smrť blízkej osoby. V Biblii môžeme čítať aj o Ježišovej skľúčenosti, ktorú prežíval krátko predtým, ako ho zajali. Hovoril, že jeho duša je smutná až na smrť.

„V úzkosti volám k Hospodinovi, kričím o pomoc k svojmu Bohu.“ (Žalm 18, 7)

Pravdepodobne aj ty občas prežívaš úzkosť. Čo s tým robíš? Ľudia sa vyrovnávajú s týmito nepríjemnými pocitmi rôzne: niektorí unikajú k závislostiam, ktoré im na chvíľu pomôžu navodiť krajšie pocity. Niekto sa stiahne do pasivity, iný sa, naopak, vrhne do aktivít, aby nemusel čeliť svojim pocitom.

Boh chce, aby sme sa v úzkosti obrátili na neho. Aj ty môžeš vtedy volať k Pánovi, kričať o pomoc! Povedz mu, čo ťa trápi a ako sa cítiš. Pokojne sa mu vyžaluj zo svojich obáv. On ťa počuje a je v tom s tebou.

Môžeš mu povedať napríklad: „Pane, moje srdce je plné úzkosti a strachu. Ďakujem, že nesieš toto bremeno so mnou a že mi dáš silu, odvahu a múdrosť, ktorú teraz potrebujem. Spolieham sa na tvoj sľub, že ty ma nikdy neopustíš ani nezanecháš. Amen.“

Skúsiš mu dôverovať? Ak to urobíš, rád ti pomôže! Ak nevieš, ako na to, odporúčame ti článok Ako nájsť vnútorný pokoj uprostred búrky.

Ak sa ti toto zamyslenie páčilo, prihlás sa na odber celej série 52 zamyslení s názvom Svetlo v sieti. Zamyslenia ti budeme posielať zdarma emailom raz do týždňa.

Čiara1

Chceš sa o tom s niekým porozprávať?

Ak je niečo, s čím v tejto oblasti zápasíš, potrebuješ radu či modlitbu, alebo sa chceš s nami s niečím podeliť, vyplň nasledujúci formulár. Čoskoro ti odpíše jeden z našich e-koučov.

Ak sa stránka nenačíta, povoľ vo svojom prehliadači javascript.

Pomáha ti séria Svetlo v sieti?

Ak áno, pomôž aj ty nám. Ak si tak ešte neurobil/a, napíš o Svetle v sieti krátku recenziu, ktorá môže inšpirovať iných. Taktiež nás môžeš podporiť, aby sme mohli tvoriť nové materiály, ktoré budú pomáhať ľuďom rásť vo viere. Ďakujeme.