kúsky rýchloobväzu

Počas nášho života zažívame veľa rán, ktoré sú spôsobené hriechom. Iste si vieš spomenúť na bolesti, ktoré ti spôsobili iní, keď sa k tebe zachovali neférovo alebo neláskavo, keď ťa sklamali či zradili. Možno aj ty zraňuješ seba či iných, neuvedomujúc si, že konáš na základe nejakého zranenia z minulosti.

Boh hovorí o svojom ľude: „Hneval som sa pre jeho hriech… On však odvrátený išiel cestou svojho srdca a jeho cesty som videl. Ja ho však uzdravím, budem ho viesť, odmením ho útechou.“ Vidíš? Boží ľud hreší a reakcia Boha je, že ho uzdraví! Jedine on vie odpustiť hriechy teba i tých, čo ti ublížili.

Náš Boh je ten najlepší lekár. „On uzdravuje zlomených srdcom a obväzuje im rany,“ píše sa v jednom zo Žalmov. Aké minulé udalosti, skúšky, zraňujúce slová či skutky majú ešte aj dnes negatívny dopad na tvoj život? Ohľadom čoho sa potrebuješ vyžalovať Bohu? V čom potrebuješ, aby ťa uzdravil?

Ak sa staré rany nezahojili, treba ich otvoriť a vyčistiť, nech to akokoľvek bolí. A práve toto ti ponúka Boh. Ako? Cez odpustenie. „Milosrdenstvo víťazí nad súdom,“ píše Jakub. Preukáž milosrdenstvo tým, čo si ho nezaslúžia, tak ako je Boh milosrdný voči tebe. Len tak nájdeš úplné uzdravenie.

„Pane, ďakujem, že obväzuješ a uzdravuješ moje rany. Nauč ma milovať svojich nepriateľov, tak ako Ježiš miloval tých, čo mu ublížili. Nahraď moju bolesť a zatrpknutosť odpustením a radosťou. Amen.“ 

PS: Ak sa ti toto zamyslenie páčilo, prihlás sa na odber celej série 52 zamyslení s názvom Svetlo v sieti. Séria je bezplatná a zamyslenia ti budú chodiť raz za týždeň emailom.

Čiara1

Chceš sa o tom s niekým porozprávať?

Ak je niečo, s čím v tejto oblasti zápasíš, potrebuješ radu či modlitbu, alebo sa chceš s nami s niečím podeliť, vyplň nasledujúci formulár. Čoskoro ti odpíše jeden z našich e-koučov.

Ak sa stránka nenačíta, povoľ vo svojom prehliadači javascript.

Pomáha ti séria Svetlo v sieti?

Ak áno, pomôž aj ty nám. Ak si tak ešte neurobil/a, napíš o Svetle v sieti krátku recenziu, ktorá môže inšpirovať iných. Taktiež nás môžeš podporiť, aby sme mohli tvoriť nové materiály, ktoré budú pomáhať ľuďom rásť vo viere. Ďakujeme.