Prežívaš pocity prázdnoty?

Čo mali podľa teba spoločné celebrity ako Elvis Presley, Marilyn Monroe, Amy Winehouse? Boli krásni, úspešní, poznal ich celý svet a zomreli na predávkovanie liekmi či otravu alkoholom. Ako je to možné? Veď mali všetko, po čom môže človek snívať. Čo im chýbalo?

Mnohé okolnosti nevieme ovplyvniť. Možno prežívaš finančnú tieseň, trápiš sa so zdravím či vo vzťahoch. A možno sa máš teraz dobre doma aj v práci. Boh má v rukách aj tvoj život a túži, aby bol skutočne naplnený a zmysluplný už teraz.

„Ak ste teda boli spolu s Kristom vzkriesení, hľadajte to, čo je hore, kde Kristus sedí po pravici Boha. Myslite na to, čo je hore, nie na to, čo je na zemi.“ (Kolosanom 3, 1-2)

Čo dáva nášmu životu skutočné naplnenie a zmysel? Dnešný verš hovorí, aby sme „hľadali to, čo je hore“. Boh nás povzbudzuje, aby sme premýšľali o svojom živote z hľadiska večnosti, aby sme investovali svoj čas a energiu do vecí, ktoré pretrvajú navždy. Čo je podľa Písma večné? Boh a náš vzťah s ním. Božie slovo. Duše ľudí okolo nás, ktorých život na zemi aj po smrti môžeme ovplyvniť svojím svedectvom o Ježišovi.

Keď stratíme zo zreteľa večnosť a zameriame sa iba na to, čo je tu a teraz, zažijeme pocit prázdnoty a zbytočnosti.

Boh ti dal úžasnú výsadu prežiť zmysluplný život nezávisle od okolností a mať vplyv na večnosť! Nasledovanie Krista nie je zárukou blahobytu ani slávy. No keď kráčaš s ním, uvidíš veci z jeho pohľadu – z perspektívy večnosti. Žiješ pre dnešok, alebo pre večnosť? Potrebuješ zmeniť nejaké svoje túžby, priority, aktivity a sústrediť sa viac na to, čo je hore?

PS: Ak sa ti toto zamyslenie páčilo, prihlás sa na odber celej série 52 zamyslení s názvom Svetlo v sieti. Séria je bezplatná a zamyslenia ti budú chodiť raz za týždeň emailom.

Čiara1

Chceš sa o tom s niekým porozprávať?

Ak je niečo, s čím v tejto oblasti zápasíš, potrebuješ radu či modlitbu, alebo sa chceš s nami s niečím podeliť, vyplň nasledujúci formulár. Čoskoro ti odpíše jeden z našich e-koučov.

Ak sa stránka nenačíta, povoľ vo svojom prehliadači javascript.

Pomáha ti séria Svetlo v sieti?

Ak áno, pomôž aj ty nám. Ak si tak ešte neurobil/a, napíš o Svetle v sieti krátku recenziu, ktorá môže inšpirovať iných. Taktiež nás môžeš podporiť, aby sme mohli tvoriť nové materiály, ktoré budú pomáhať ľuďom rásť vo viere. Ďakujeme.