Boh ti dáva silu prekonať akékoľvek pokušenie

Sila prekonať pokušenie

Pokušenie – alebo lákanie, zvádzanie, nutkanie vykonať niečo zlé či nedovolené – je súčasťou života. Stačí si pozrieť prvé tri reklamy v televízii, na internete či bilbordoch. Ide o hru so zmyslami, o snahu prebudiť našu žiadostivosť, našu túžbu mať, vlastniť, ísť, skúsiť, zažiť. 

Čo ak sú naše pokušenia v bežnom dni vážnejšia záležitosť ako len marketingový ťah akejsi reklamnej spoločnosti? Deň čo deň nás pokúša vlastná žiadostivosť, ktorá nás zvádza a láka k hriechu. Biblia tento proces opisuje takto:

„Pokušenie sa rodí z našich vlastných myšlienok a zlých túžob. Tieto zlé myšlienky sú zárodkom hriechu a hriech vedie k smrti.“ (Jakub 1, 14-15) 

Pokušenie je dilema, či poslúchneme, alebo neposlúchneme Boha. Písmo nás varuje, že pokušenie, ktorému sa poddáme, prináša so sebou (duchovnú) smrť. Akokoľvek nevinnne a vábivo sa daná vec javí navonok, nedokážeme „chodiť po žeravom uhlí a nepopáliť si nohy“, ako sa píše v jednom z biblických prísloví.

Ako teda bojovať s pokušením? V prvom rade si ho priznaj – môže ísť o telesnú žiadostivosť, túžbu po alkohole, peniazoch, moci, kráse atď.). Bdej a nevyhľadávaj situácie, v ktorých prežívaš pokušenie. Je jednoduchšie vyhnúť sa pokušeniu, než mu odolať. A napokon sa modli, ako nás to učil Ježiš: „A neuveď nás do pokušenia, ale zbav nás zlého.“ (Matúš 6, 13) 

Boh ťa nesklame. Ak zostaneš v Ježišovi ako ratolesť na viniči, dá ti silu vydržať a prekonať akékoľvek pokušenie!

PS: Ak sa ti toto zamyslenie páčilo, prihlás sa na odber celej série 52 zamyslení s názvom Svetlo v sieti. Zamyslenia ti budeme posielať zdarma emailom raz do týždňa.

Čiara1

Chceš sa o tom s niekým porozprávať?

Ak je niečo, s čím v tejto oblasti zápasíš, potrebuješ radu či modlitbu, alebo sa chceš s nami s niečím podeliť, vyplň nasledujúci formulár. Čoskoro ti odpíše jeden z našich e-koučov.

Ak sa stránka nenačíta, povoľ vo svojom prehliadači javascript.

Pomáha ti séria Svetlo v sieti?

Ak áno, pomôž aj ty nám. Ak si tak ešte neurobil/a, napíš o Svetle v sieti krátku recenziu, ktorá môže inšpirovať iných. Taktiež nás môžeš podporiť, aby sme mohli tvoriť nové materiály, ktoré budú pomáhať ľuďom rásť vo viere. Ďakujeme.