Ovocie Ducha je láska, radosť, pokoj, dobrota, vernosť, sebaovládanie.

Čo je ovocie Ducha Svätého?

„Poveril som vás, aby ste prinášali ovocie a aby vaše ovocie bolo trvalé.“ (Ján 15, 16)

Či ide o ovocné stromy, alebo hriadky so zeleninou, skúsený záhradkár sa o svoju záhradu vie postarať v každom ročnom období. Ak sa rastlinám dostáva správnej výživy a ochrany pred škodcami, prináša dobrú úrodu.

Tak je to aj s človekom, ktorý svoju nádej a dôveru vložil do Ježiša Krista a stal sa Božím dieťaťom. Ak s ním denne trávime čas a neustále sa nechávame napĺňať Duchom Svätým, v našom živote to prirodzene prinesie úrodu – vo forme ovocia Ducha:

„Ovocie Ducha je láska, radosť, pokoj, zhovievavosť, láskavosť, dobrota, vernosť, miernosť, sebaovládanie.“ (Galaťanom 2, 22-23)

Iste, na nejaký čas vieme byť láskaví, radostní či pokojní aj z vlastných síl. Ale ak má byť naše ovocie trvalé, potrebujeme, aby ho v našom živote prinášal Duch Svätý. Dobrota či sebaovládanie nepochádzajú z nás. Ovocie Ducha vychádza z Toho, v kom sme zakorenení, a cez nás občerstvuje ľudí okolo nás. Vieš si predstaviť, ako by vyzerali naše pracoviská či rodiny, keby sme všetci niesli ovocie Ducha? 

Nechaj Ducha Svätého, aby v tebe pôsobil. Práve to je Tajomstvo života kresťana. V ďalšom zamyslení sa pozrieme na vinič a vinohradníkov. 

PS: Ak sa ti toto zamyslenie páčilo, prihlás sa na odber celej série 52 zamyslení s názvom Svetlo v sieti. Zamyslenia ti budeme posielať zdarma emailom raz do týždňa.

Čiara1

Chceš sa o tom s niekým porozprávať?

Ak je niečo, s čím v tejto oblasti zápasíš, potrebuješ radu či modlitbu, alebo sa chceš s nami s niečím podeliť, vyplň nasledujúci formulár. Čoskoro ti odpíše jeden z našich e-koučov.

Ak sa stránka nenačíta, povoľ vo svojom prehliadači javascript.

Pomáha ti séria Svetlo v sieti?

Ak áno, pomôž aj ty nám. Ak si tak ešte neurobil/a, napíš o Svetle v sieti krátku recenziu, ktorá môže inšpirovať iných. Taktiež nás môžeš podporiť, aby sme mohli tvoriť nové materiály, ktoré budú pomáhať ľuďom rásť vo viere. Ďakujeme.