Boh ti už odpustil, odpusť si aj ty

Boh ti odpustil. Odpustíš si aj ty?

Vieš si vybaviť vo svojom živote niečo, čo je „ťažko odpustiteľné“? Niečo, čo malo vážne následky na teba alebo na niekoho iného? 

Azda niet človeka, ktorý by sa niekedy nehanbil za niečo, čo vykonal. Bezhlavé rozhodnutia akosi patria k ľudskej náture. Čím dlhšie žijeme, tým viac zlých rozhodnutí urobíme.  

Vieš s tým dnes nejako pohnúť, napraviť pokazené?

Nie vždy sa môžu veci dať do pôvodného stavu. Niektoré vzťahy sú zničené. Neraz si to natrvalo odnesie naše fyzické či psychické zdravie. Aj keď sa teda veci nevrátia do pôvodného stavu ako v nejakej rozprávke, jedna možnosť tu stále je: Odpustiť sebe samému.

Ak vyznáš Bohu svoj hriech, on ti ho odpustí a nikdy ti ho nebude vyčítať. Ježiš za tvoj hriech zaplatil svojou smrťou a vymazal dlžobný úpis, ktorý mal Boh voči tebe (Kol 2, 14). Ak ti teda Boh odpustil, je azda nejaký dôvod, prečo ty nemôžeš odpustiť ten istý hriech sebe? 

Ak ťa ešte stále prenasleduje niečo z tvojej minulosti, pros Boha, nech ti pomôže dôverovať mu, že čo už on raz odpustil, môžeš odpustiť aj ty. Satan, tvoj protivík, ti to bude chcieť naďalej pripomínať a nahovárať ti opak. Nepočúvaj ho. Nevracaj sa k tomu, čo už bolo vyznané a odpustené. 

Ako je napísané: „zabúdam na to, čo je za mnou a usilujem sa o to, čo je predo mnou.“ (Fil 3, 13)

PS: Ak sa ti toto zamyslenie páčilo, prihlás sa na odber celej série 52 zamyslení s názvom Svetlo v sieti. Zamyslenia ti budeme posielať zdarma emailom raz do týždňa.

Čiara1

Chceš sa o tom s niekým porozprávať?

Ak je niečo, s čím v tejto oblasti zápasíš, potrebuješ radu či modlitbu, alebo sa chceš s nami s niečím podeliť, vyplň nasledujúci formulár. Čoskoro ti odpíše jeden z našich e-koučov.

Ak sa stránka nenačíta, povoľ vo svojom prehliadači javascript.

Pomáha ti séria Svetlo v sieti?

Ak áno, pomôž aj ty nám. Ak si tak ešte neurobil/a, napíš o Svetle v sieti krátku recenziu, ktorá môže inšpirovať iných. Taktiež nás môžeš podporiť, aby sme mohli tvoriť nové materiály, ktoré budú pomáhať ľuďom rásť vo viere. Ďakujeme.