Skupina ludi, ktori sa drzia za ruky

Posledné týždne hovoríme o tom, že Boha môžeme spoznávať cez prírodu, Bibliu, modlitbu. To však nie je všetko.

Máš súrodencov? Aké slová opisujú tvoje vzťahy s nimi? Vľúdnosť, láskavosť, opora? Alebo nezáujem, zatrpknutie, neodpustenie?

Každý, kto sa rozhodne nasledovať Ježiša, sa stáva súčasťou ešte jednej rodiny: tej Božej. Boh nás obklopuje novými bratmi a sestrami vo svojej duchovnej rodine zvanej cirkev. Spolu s nimi môžeme ešte silnejšie prežívať jeho prítomnosť a moc a pomáhať si navzájom rásť vo viere a poznaní nášho Otca. Takéto spoločenstvo veriacich je opakom dnešného izolovaného prístupu k životu. Spoznať iných veriacich si vyžaduje odvahu a otvorenosť na oboch stranách.

Boh chce, aby sme sa ako členovia jeho rodiny vzájomne povzbudzovali, modlili sa jeden za druhého, napomínali sa, starali sa o seba navzájom aj o tých, ktorí do našej rodiny ešte nepatria.

„Venujme pozornosť jeden druhému, aby sme sa povzbudzovali k láske a dobrým skutkom. Neopúšťajme naše zhromaždenie, ako to majú niektorí vo zvyku, ale sa povzbudzujme, a to tým väčšmi, čím väčšmi vidíte, že sa blíži Kristov deň.“ (Hebrejom 10, 24-25)

Si kresťan-samotár, alebo máš okolo seba duchovných súrodencov? Aké sú tvoje vzťahy s nimi? Ako si pomáhate lepšie spoznávať Boha a tešiť sa z jeho prítomnosti?

Ak túžiš spoznať iných veriacich vo svojom okolí, napíš nám a môžeme ti s tým pomôcť.

PS: Ak sa ti toto zamyslenie páčilo, prihlás sa na odber celej série 52 zamyslení s názvom Svetlo v sieti. Séria je bezplatná a zamyslenia ti budú chodiť raz za týždeň emailom.

Čiara1

Chceš sa o tom s niekým porozprávať?

Ak je niečo, s čím v tejto oblasti zápasíš, potrebuješ radu či modlitbu, alebo sa chceš s nami s niečím podeliť, vyplň nasledujúci formulár. Čoskoro ti odpíše jeden z našich e-koučov.

Ak sa stránka nenačíta, povoľ vo svojom prehliadači javascript.

Pomáha ti séria Svetlo v sieti?

Ak áno, pomôž aj ty nám. Ak si tak ešte neurobil/a, napíš o Svetle v sieti krátku recenziu, ktorá môže inšpirovať iných. Taktiež nás môžeš podporiť, aby sme mohli tvoriť nové materiály, ktoré budú pomáhať ľuďom rásť vo viere. Ďakujeme.