„Ty si utvoril moje telo a moju dušu, utkal si ma v matkinom živote. Ďakujem ti, že si ma predivne utvoril; tvoje skutky sú obdivuhodné, to si veľmi dobre uvedomujem.“ (Žalm 139, 13-14)

Veríme, že ti počas uplynulého týždňa Boh ukázal, ako ťa má rád. Svoju lásku nám dokazuje každý deň – len musíme svoje oči uprieť na neho, nie na ľudí. Blúdime po internete a ľutujeme sa, že nevyzeráme tak, ako ľudia na dokonale upravených fotkách. Myslíme si, že sme tuční, škaredí, neschopní atď.

Pozeraj sa na seba tak, ako ťa vidí Boh. On chcel mať niekoho presne takého ako ty, a tak si ťa stvoril! Urobil ťa ako unikát s jedinečnými vlastnosťami a schopnosťami. Máš pre neho neoceniteľnú hodnotu. Vášnivo ťa miluje – ešte viac než tvoji rodičia. Podľa jeho slov v Biblii si klenot, cenná perla, vzácny poklad. Obetoval pre teba všetko, dokonca aj život svojho jediného Syna.

Aj dnes ti hovorí: „Milujem ťa! Si mojím vzácnym dieťaťom. Požehnávam ťa a ochraňujem.“

Veríš Bohu? Alebo svojím pocitom? Porovnávať sa s ostatnými ti neprinesie nič dobré. Ale ak si uvedomíš, že v Ježišovi Kristovi máš všetko, môže ťa to navždy zmeniť! V nasledujúcich správach tejto série sa budeme zamýšľať nad tým, ako môžeš naplno prežívať tie dobré veci, ktoré má pre teba Boh pripravené. Dovtedy si nahlas opakuj slová Žalmu 139.

 

PS: Ak sa ti toto zamyslenie páčilo, prihlás sa na odber celej série 52 zamyslení s názvom Svetlo v sieti. Séria je bezplatná a zamyslenia ti budú chodiť raz za týždeň emailom.

Čiara1

Chceš sa o tom s niekým porozprávať?

Ak je niečo, s čím v tejto oblasti zápasíš, potrebuješ radu či modlitbu, alebo sa chceš s nami s niečím podeliť, vyplň nasledujúci formulár. Čoskoro ti odpíše jeden z našich e-koučov.

Ak sa stránka nenačíta, povoľ vo svojom prehliadači javascript.

Pomáha ti séria Svetlo v sieti?

Ak áno, pomôž aj ty nám. Ak si tak ešte neurobil/a, napíš o Svetle v sieti krátku recenziu, ktorá môže inšpirovať iných. Taktiež nás môžeš podporiť, aby sme mohli tvoriť nové materiály, ktoré budú pomáhať ľuďom rásť vo viere. Ďakujeme.