Nepozeraj na seba očami iných, ale očami Boha

Vítame ťa pri odoberaní série zamyslení Svetlo v sieti!


Keď sme vyrastali, z každej strany sme počúvali, kto si o nás čo myslí. Rodičia, učitelia, babky, dedkovia, priatelia i nepriatelia… ako ovplyvnili názory iných tvoj pohľad na seba? Hodnota, ktorú si pripisujeme, má vplyv na našu životnú cestu; cez jej filter sa potom pozeráme na všetko okolo nás.

Čo keby sme sa na seba začali pozerať cez nový filter? Boh chce, aby sme sa na seba pozerali jeho očami. Chce, aby sme chápali svoju skutočnú cenu, a aby sme sa videli tak, ako nás vidí on: ako vzácne, milované bytosti. Nedovoľ, aby tvoju hodnotu určovala tvoja minulosť či názory iných. Boh vidí tvoje zápasy a chce ti dať novú šancu a nádej. Dovolíš mu to?

Biblia vyzýva ľudí: „Nech oslavujú Pána za jeho milosrdenstvo a za zázraky v prospech ľudí, lebo smädného napojil a hladného nakŕmil dobrotami.“ (Ž 107,8-9)

Počas nasledujúcich 52 týždňov ťa tu bude pravidelne čakať takáto „dobrota“ na nasýtenie tvojej duše – povzbudivé zamyslenie, v ktorom sa pozrieme na to, aký je Boh a čo hovorí o rôznych oblastiach nášho života. Budeš mať príležitosť zamyslieť sa nad tým, ako to je medzi tebou a ním, a hlbšie prežiť to, čo má pre teba pripravené!

PS: Ak sa ti toto zamyslenie páčilo, prihlás sa na odber celej série 52 zamyslení s názvom Svetlo v sieti. Séria je bezplatná a zamyslenia ti budú chodiť raz za týždeň emailom.

Čiara1

Chceš sa o tom s niekým porozprávať?

Ak je niečo, s čím v tejto oblasti zápasíš, potrebuješ radu či modlitbu, alebo sa chceš s nami s niečím podeliť, vyplň nasledujúci formulár. Čoskoro ti odpíše jeden z našich e-koučov.

Ak sa stránka nenačíta, povoľ vo svojom prehliadači javascript.

Pomáha ti séria Svetlo v sieti?

Ak áno, pomôž aj ty nám. Ak si tak ešte neurobil/a, napíš o Svetle v sieti krátku recenziu, ktorá môže inšpirovať iných. Taktiež nás môžeš podporiť, aby sme mohli tvoriť nové materiály, ktoré budú pomáhať ľuďom rásť vo viere. Ďakujeme.