Svetlo v sieti_s podnadpisom

nasleduj Boha

„Dôveruj celým srdcom Pánovi a nespoliehaj sa na svoj rozum. Na všetkých svojich cestách ho poznávaj a on sám ti urovná chodníky.“ (Príslovia 3, 5-6)

Na čo sa spoliehaš pri rozhodovaní vo svojom živote? Ako vieš, či cesta, po ktorej kráčaš, je tá správna? Dá sa to nejako zistiť?

Predstav si, že si ako dieťa, ktoré kráča so svojím otcom. Otec ťa pevne drží okolo ramien. Po ceste sa rozprávate a čím viac svojho otca spoznávaš, tým lepšie rozumieš tomu, ktorú cestu by si otec vybral, keď prídete na rázcestie. Kým sa držíš otca, si v bezpečí. Nevydáš sa zlým smerom ani nespadneš.

Dnes je však „in“ nasledovať svoje vlastné srdce. Nechávame sa ním viesť pri bežných i väčších rozhodnutiach. O našom srdci však Biblia hovorí, že je klamlivé, zradné a že sa v ňom nedá vyznať…

Ježiš povedal, že on je Cesta, Pravda a Život. Boh nás vo svojom slove vyzýva, aby sme mu dôverovali a spoznávali ho. Nie je úžasné, že máme niekoho, kto je ochotný urovnávať naše chodníky a viesť nás po bezpečných cestách?

Dnes sa môžeš pri modlitbe inšpirovať slovami izraelského kráľa Dávida: „Pane, ukáž mi svoje cesty! Nauč ma kráčať po tvojich chodníkoch! Veď ma svojou pravdou a vyučuj ma, lebo ty si Boh mojej spásy, na teba čakám deň čo deň.“

PS: Ak potrebuješ občerstviť svoj vzťah s Bohom alebo hľadáš jeho vedenie, lebo stojíš na rázcestí, vyhraď si čas na Pol dňa s Pánom.

Čiara1

Chceš sa o tom s niekým porozprávať?

Ak je niečo, s čím v tejto oblasti zápasíš, potrebuješ radu či modlitbu, alebo sa chceš s nami s niečím podeliť, vyplň nasledujúci formulár. Čoskoro ti odpíše jeden z našich e-koučov.

Ak sa stránka nenačíta, povoľ vo svojom prehliadači javascript.

Pomáha ti séria Svetlo v sieti?

Ak áno, pomôž aj ty nám. Ak si tak ešte neurobil/a, napíš o Svetle v sieti krátku recenziu, ktorá môže inšpirovať iných. Taktiež nás môžeš podporiť, aby sme mohli tvoriť nové materiály, ktoré budú pomáhať ľuďom rásť vo viere. Ďakujeme.