„Ak však Kristus nebol vzkriesený, potom je márne naše hlásanie a márna je aj vaša viera.“ (1. Korinťanom 15,14)

Ježiš podľa Biblie na tretí deň po svojej smrti vstal z mŕtvych. Veríš tomu?

Možno si teraz kladieš otázku, prečo je to vôbec dôležité. Nestačí, že za nás zomrel, a tak nám dokázal svoju lásku a milosrdenstvo? Nie, nestačí. Jeho smrť a zmŕtvychvstanie nám ukazuje a dokazuje pár veľmi dôležitých faktov o Bohu:

  1. Boh je naozaj všemocný. Má moc dokonca aj nad smrťou. Ak máš pochybnosti, prečítaj si článok Slepá viera. Alebo nie?, ktorý ponúka dôkazy o zmŕtvychvstaní Ježiša. Nie je to úžasný pocit, že tvoj Boh je taký mocný? Že má naozaj všetko – aj tvoj život a problémy – vo svojich rukách? Toto vedomie ti však prinesie radosť len vtedy, ak veríš, že Boh je naozaj dobrý.
  2. Ježiš zvíťazil nad našimi hriechmi. Už viac nemusíš byť otrokom svojich hriechov, nemusíš viac žiť v tme, v okovách závislosti, v hanbe… V ďalších zamysleniach sa pozrieme na to, ako prijať odpustenie a slobodu, ktorú ti ponúka.
  3. Ježiš žije a je tu s nami. Sľúbil, že bude s nami po všetky dni nášho života. Aj teraz, keď čítaš tieto riadky, je s tebou. Zavri si oči. Uvedomuješ si jeho prítomnosť? Porozprávaj sa ním. Poďakuj sa mu, že stojí pri tebe, a povedz mu, čo ti leží na srdci. Rozprávaj sa s ním takto každý deň.

PS: Ak sa ti toto zamyslenie páčilo, prihlás sa na odber celej série 52 zamyslení s názvom Svetlo v sieti. Séria je bezplatná a zamyslenia ti budú chodiť raz za týždeň emailom.

Čiara1

Chceš sa o tom s niekým porozprávať?

Ak je niečo, s čím v tejto oblasti zápasíš, potrebuješ radu či modlitbu, alebo sa chceš s nami s niečím podeliť, vyplň nasledujúci formulár. Čoskoro ti odpíše jeden z našich e-koučov.

Ak sa stránka nenačíta, povoľ vo svojom prehliadači javascript.

Pomáha ti séria Svetlo v sieti?

Ak áno, pomôž aj ty nám. Ak si tak ešte neurobil/a, napíš o Svetle v sieti krátku recenziu, ktorá môže inšpirovať iných. Taktiež nás môžeš podporiť, aby sme mohli tvoriť nové materiály, ktoré budú pomáhať ľuďom rásť vo viere. Ďakujeme.