mladý muž v lúčoch slnka

„No Boh dokazuje svoju lásku k nám tým, že Kristus zomrel za nás, keď sme boli ešte hriešni.“ (Rim 5, 8)

Keď niekoho zo srdca milujeme, cítime, že by sme za toho človeka boli ochotní aj zomrieť. Málokto to však naozaj urobí. Ježiš to urobil, on za teba naozaj zomrel.

Uvedomuješ si však, čo to znamená? Tak často počúvame o Ježišovej obeti, že nám môže ľahko zovšednieť. Dokonalý, svätý, všemohúci, vševediaci Boh ťa nepotrebuje. Všetko zvládne v pohode aj bez teba. Ušetril by si kopec starostí. No aj keď ťa nepotrebuje, stvoril ťa, tešil sa, keď premýšľal, čo všetko spolu zažijete a koľkou láskou ťa obdarí.

No potom to prišlo. Do tvojho života sa sa vkradol hriech. Boh videl tvoju túžbu ísť svojou vlastnou cestou, bez neho. Videl tvoje zatvrdnuté srdce. Videl, ako sa pred ním skrývaš, ako chceš všetko zvládnuť zo svojich vlastných síl.

Napriek tomu sa rozhodol za teba zomrieť. Áno, za teba! (Ak chceš, pozri si štyri kroky na Ceste k Bohu, ktoré ti objasnia, prečo musel Ježiš zomrieť.) Jeho obeť si pripomínaj vždy, keď začneš pochybovať o tom, či ťa má Boh rád. Aký dokonalejší a presvedčivejší dôkaz o jeho láske ešte chceš? Kto iný za teba položil svoj život?

Premýšľaj o tom, aké pocity v tebe vyvoláva to, že za teba Ježiš dobrovoľne zomrel, aj keď si to nezaslúžiš. Ako mu dnes môžeš ty vyjadriť svoju lásku?

PS: Ak sa ti toto zamyslenie páčilo, prihlás sa na odber celej série 52 zamyslení s názvom Svetlo v sieti. Séria je bezplatná a zamyslenia ti budú chodiť raz za týždeň emailom.

Čiara1

Chceš sa o tom s niekým porozprávať?

Ak je niečo, s čím v tejto oblasti zápasíš, potrebuješ radu či modlitbu, alebo sa chceš s nami s niečím podeliť, vyplň nasledujúci formulár. Čoskoro ti odpíše jeden z našich e-koučov.

Ak sa stránka nenačíta, povoľ vo svojom prehliadači javascript.

Pomáha ti séria Svetlo v sieti?

Ak áno, pomôž aj ty nám. Ak si tak ešte neurobil/a, napíš o Svetle v sieti krátku recenziu, ktorá môže inšpirovať iných. Taktiež nás môžeš podporiť, aby sme mohli tvoriť nové materiály, ktoré budú pomáhať ľuďom rásť vo viere. Ďakujeme.