Ježiš dáva slobodu nad hriechom

Sloboda od hriechu

Minule sme začali hovoriť o pokušení. Iste to poznáš. Toľkokrát si povieš: „Už to nikdy nespravím“, „Nabudúce sa zachovám inak“, no po čase si opäť tam kde predtým. Chceš z toho von, no nevieš ako, nemáš silu. 

Nie je jednoduché odolať vábeniu niektorých vecí, byť láskavý k neláskavým ľuďom, prestať klamať či prifarbovať pravdu, zlomiť zabehané vzorce správania, ktoré nás zároveň ničia.

Je to ako ten vodný prúd v aquaparkoch, ktorý nás unáša a zároveň nepustí von. Možno sa čosi podobné deje aj v tvojom živote: niečo nad tebou vládne a ty s tým nedokážeš skoncovať. Možno to „niečo“ je hriech.

„Veru, veru, hovorím vám, každý, kto hreší, je otrokom hriechu… Až keď vás Syn oslobodí, budete naozaj slobodní.“ (Ján 8,34 a 36)

Ježiš porazil hriech, keď z lásky k nám dobrovoľne podstúpil hroznú smrť a potom vstal z mŕtvych. On jediný dokáže zlámať tvoje putá a vyviesť ťa z tvojho väzenia. Z vlastných síl to nikdy nedokážeš. 

Stačí ti jednoducho prijať jeho pomoc a ponúkanú milosť. Ako? Čiň „pokánie“: úprimne oľutuj svoj hriech a vyjadri Bohu svoju túžbu zmeniť sa. Odovzdaj svoj život Ježišovi, ktorý jediný ho dokáže dať do poriadku.

Ježiš ťa čaká s náručou dokorán. Tak, ako ju dobrovoľne roztvoril na kríži, aby bol pribitý, tak ju teraz otvára aj pre teba a čaká na tvoju odpoveď. Čo mu odpovieš? 

Na začiatok bude stačiť jednoduché „Ježiš potrebujem ťa, prosím, pomôž mi!“ Ak chceš vedieť viac o tom, ako nadviazať vzťah s Ježišom a prijať jeho pomoc, zapíš sa do nášho online kurzu Prečo Ježiš?

PS: Ak sa ti toto zamyslenie páčilo, prihlás sa na odber celej série 52 zamyslení s názvom Svetlo v sieti. Zamyslenia ti budeme posielať zdarma emailom raz do týždňa.

Čiara1

Chceš sa o tom s niekým porozprávať?

Ak je niečo, s čím v tejto oblasti zápasíš, potrebuješ radu či modlitbu, alebo sa chceš s nami s niečím podeliť, vyplň nasledujúci formulár. Čoskoro ti odpíše jeden z našich e-koučov.

Ak sa stránka nenačíta, povoľ vo svojom prehliadači javascript.

Pomáha ti séria Svetlo v sieti?

Ak áno, pomôž aj ty nám. Ak si tak ešte neurobil/a, napíš o Svetle v sieti krátku recenziu, ktorá môže inšpirovať iných. Taktiež nás môžeš podporiť, aby sme mohli tvoriť nové materiály, ktoré budú pomáhať ľuďom rásť vo viere. Ďakujeme.