„Niet totiž rozdielu, lebo všetci zhrešili…“ (Rimanom 3, 23)

Iste máš svoj vlastný štýl. Každému sa páči a nepáči niečo iné, však? Na rôzne veci máme rôzne pohľady a názory – od banalít ako oblečenie či účes až po vážne veci ako napr. morálka. V niektorých oblastiach je pluralita názorov skvelá: život je vďaka našej rôznorodosti pestrejší a zaujímavejší. No v tých najdôležitejších oblastiach určuje pravidlá ten, kto nás stvoril. On rozhoduje, čo je a čo nie je správne.

Nastavil mantinely nášmu konaniu: nie preto, aby nás obral o zábavu, ale aby nám dal plnohodnotný život a ochránil pred následkami našich prešľapov.

Považuješ sa za dobrého človeka? Možno si povieš: „Nie som na tom až tak zle, ako…“ Otázkou však je, s kým sa porovnávaš: v porovnaní s niektorými ľuďmi na tom naozaj nie si až tak zle. No ako si na tom v porovnaní s Ježišom? Robíš – tak ako on – iba to, čo sa páči Bohu? Akékoľvek vzdialenie sa od toho, čo je v Božích očiach správne, Biblia nazýva hriechom. Všetci zlyhávame.

Keď sa rozhodneš nasledovať Ježiša, nevieš síce žiť život bez zlyhaní a hriechu, no zmení sa tvoj postoj a on ti dá na boj s hriechom svoju moc. Viac sa o tom dočítaš v článku Pokušenie, hriech, výčitky: ako získať odpustenie?

Tak čo, považuješ sa za dobrého človeka? Aký je Tvoj postoj k hriechu? Berieš ho tak vážne ako Boh?

PS: Ak sa ti toto zamyslenie páčilo, prihlás sa na odber celej série 52 zamyslení s názvom Svetlo v sieti. Séria je bezplatná a zamyslenia ti budú chodiť raz za týždeň emailom.

Čiara1

Chceš sa o tom s niekým porozprávať?

Ak je niečo, s čím v tejto oblasti zápasíš, potrebuješ radu či modlitbu, alebo sa chceš s nami s niečím podeliť, vyplň nasledujúci formulár. Čoskoro ti odpíše jeden z našich e-koučov.

Ak sa stránka nenačíta, povoľ vo svojom prehliadači javascript.

Pomáha ti séria Svetlo v sieti?

Ak áno, pomôž aj ty nám. Ak si tak ešte neurobil/a, napíš o Svetle v sieti krátku recenziu, ktorá môže inšpirovať iných. Taktiež nás môžeš podporiť, aby sme mohli tvoriť nové materiály, ktoré budú pomáhať ľuďom rásť vo viere. Ďakujeme.