„Budete ma hľadať a nájdete ma, lebo ma budete hľadať celým svojím srdcom.“ (Jer 29,13)

Ľudia sa často sťažujú, že nevedia, ako majú budovať vzťah s Bohom, keď je tak vzdialený, tajomný, nepoznateľný… Takmer akoby ani nechcel byť poznaný. Opak je však pravdou! Boh chce, aby sme ho hľadali, nachádzali a spoznávali.

Nevieš ako? On ti ponúka aj návod. V Biblii hovorí, že kto ho bude hľadať celým srdcom, ten ho nájde.

Čo znamená hľadať Boha celým srdcom? Skús si spomenúť na poslednú vec, po ktorej túžilo tvoje srdce. Čo to bolo? Dom? Auto? Nový počítač či mobil? Nech to bolo čokoľvek, postup je viac-menej rovnaký. Hľadáme na internete recenzie ohľadom kvality, premýšľame, aké má mať daná vec parametre, farbu, funkcie. Rozprávame sa o tom s inými, pýtame si rady a názory. Hľadaniu venujeme svoj čas a energiu, naša myseľ je pohltená premýšľaním o danej veci. Jednoducho povedané: vložíme do toho celé naše srdce.

Tak je to aj s Bohom. Boh chce, aby sme po ňom túžili, rozmýšľali sme o ňom, hľadali si o ňom informácie a rozprávali sa o ňom s inými. No predovšetkým chce, aby sme sa rozprávali priamo s ním. Ako si na tom ty – hľadáš Boha celým srdcom?

„Pane, ukáž mi, v akom stave je moje srdce. Pomôž mi viac sa zamerať na teba a venovať ti každý deň môj čas, pozornosť a energiu. Verím tvojmu zasľúbeniu, že keď ťa budem hľadať celým svojím srdcom, ty sa mi dáš nájsť. Amen.“

PS: Ak sa ti toto zamyslenie páčilo, prihlás sa na odber celej série 52 zamyslení s názvom Svetlo v sieti. Séria je bezplatná a zamyslenia ti budú chodiť raz za týždeň emailom.

Čiara1

Chceš sa o tom s niekým porozprávať?

Ak je niečo, s čím v tejto oblasti zápasíš, potrebuješ radu či modlitbu, alebo sa chceš s nami s niečím podeliť, vyplň nasledujúci formulár. Čoskoro ti odpíše jeden z našich e-koučov.

Ak sa stránka nenačíta, povoľ vo svojom prehliadači javascript.

Pomáha ti séria Svetlo v sieti?

Ak áno, pomôž aj ty nám. Ak si tak ešte neurobil/a, napíš o Svetle v sieti krátku recenziu, ktorá môže inšpirovať iných. Taktiež nás môžeš podporiť, aby sme mohli tvoriť nové materiály, ktoré budú pomáhať ľuďom rásť vo viere. Ďakujeme.