obrázok červeného srdiečka zavesený na šnúrke

„Veď Boh tak miloval svet, že dal svojho jednorodeného Syna, aby nik, kto verí v neho, nezahynul, ale mal večný život.“ (Ján 3, 16)

Ako zareaguješ, keď počuješ, že Boh nás miluje až tak, že dal svojho jediného Syna, aby sme mali večný život? „Prosím? Tieto slová, že patria mne? No iste…“

Často je jednoduchšie uveriť, že to platí o iných, len nie o nás. „Jasné, že jeho Boh miluje, veď on je taký dobrý… Ale mňa predsa nemôže milovať, veď vie, čo všetko mám na rováši… Ja si jeho lásku nezaslúžim.“

Jasné, nie všetci sme rovnako dobrí, ale ak by Božia láska k nám záležala od našich skutkov, nikto by si ju nezaslúžil. Boh nás však nemiluje preto, akí sme my, ale preto, aký je on.

Boh ťa nemiluje na základe tvojho výkonu, ale jednoducho preto, lebo miluje. Bez podmienok. Prečítaj si o tom viac v článku Jedinečná Božia láska.

Ak máš problém uveriť veršu na začiatku tohto zamyslenia, napíš si ho na viditeľné miesto tak, že namiesto slov „svet“ a „nik“ doplníš svoje meno. Pros Boha, aby ti tento týždeň ukázal svoju lásku tak, ako ju dokážeš prijať.

PS: Ak sa ti toto zamyslenie páčilo, prihlás sa na odber celej série 52 zamyslení s názvom Svetlo v sieti. Séria je bezplatná a zamyslenia ti budú chodiť raz za týždeň emailom.

Čiara1

Chceš sa o tom s niekým porozprávať?

Ak je niečo, s čím v tejto oblasti zápasíš, potrebuješ radu či modlitbu, alebo sa chceš s nami s niečím podeliť, vyplň nasledujúci formulár. Čoskoro ti odpíše jeden z našich e-koučov.

Ak sa stránka nenačíta, povoľ vo svojom prehliadači javascript.

Pomáha ti séria Svetlo v sieti?

Ak áno, pomôž aj ty nám. Ak si tak ešte neurobil/a, napíš o Svetle v sieti krátku recenziu, ktorá môže inšpirovať iných. Taktiež nás môžeš podporiť, aby sme mohli tvoriť nové materiály, ktoré budú pomáhať ľuďom rásť vo viere. Ďakujeme.