„Ale ak vyznávame svoje hriechy, on je verný a spravodlivý: Odpustí nám hriechy a očistí nás od všetkej neprávosti.“ (1. list Jána 1, 9)

Minule sme začali hovoriť o hriechu. Možno to poznáš: ťaživé pocity viny a hanby, nekonečné sebaobviňovanie, pocity nehodnosti. Hriech v nás môže vyvolávať množstvo emócií. Keď robíš niečo, čo ti tvoje svedomie vyčíta, môžeš mať pocit, že niet cesty von. Všade je temnota a ty sa v nej utápaš osamote, neuvedomujúc si, že Boh je tu – hneď vedľa teba. Trpezlivo a s láskou čaká, kedy ho necháš, aby ti odpustil.

Lebo on ti odpustiť naozaj chce aj môže. Nech sa ti to zdá akékoľvek nepredstaviteľné, neexistuje hriech, ktorý by bol väčší, ako Božia schopnosť odpúšťať. Boh nám môže a chce odpustiť, dokonca aj to, čo si nevieme odpustiť my sami. Je len na nás, či jeho odpustenie prijmeme. Áno, naozaj sa to dá. Bohu, ktorý je láska, predsa nič nie je nemožné!

Ľutuješ svoje zlé slová či skutky a chceš prijať jeho odpustenie? Povedz mu to! Činiť „pokánie“ znie dosť staromódne a pomaly zabúdame na význam tohto slova. Nie je to len o ľútosti na úrovni našich emócií. Pokánie zahŕňa odvrátenie sa od daného skutku: doslova sa musíš otočiť o 180° a vydať sa inou cestou.

A čo ak zhrešíš znova? Boh sa odpúšťaním neunaví. Je milostivý, odpúšťa ti úplne všetko.

PS: Ak sa ti toto zamyslenie páčilo, prihlás sa na odber celej série 52 zamyslení s názvom Svetlo v sieti. Séria je bezplatná a zamyslenia ti budú chodiť raz za týždeň emailom.

Čiara1

Chceš sa o tom s niekým porozprávať?

Ak je niečo, s čím v tejto oblasti zápasíš, potrebuješ radu či modlitbu, alebo sa chceš s nami s niečím podeliť, vyplň nasledujúci formulár. Čoskoro ti odpíše jeden z našich e-koučov.

Ak sa stránka nenačíta, povoľ vo svojom prehliadači javascript.

Pomáha ti séria Svetlo v sieti?

Ak áno, pomôž aj ty nám. Ak si tak ešte neurobil/a, napíš o Svetle v sieti krátku recenziu, ktorá môže inšpirovať iných. Taktiež nás môžeš podporiť, aby sme mohli tvoriť nové materiály, ktoré budú pomáhať ľuďom rásť vo viere. Ďakujeme.