výsek z obrazu stvorenie sveta michelangelo

[Boh hovorí:] „Či môže zabudnúť žena na svoje nemluvňa, môže nemilovať svoje vlastné dieťa? I keby niektorá zabudla, ja na teba nezabudnem.“ (Izaiáš 49, 15)

Zažívaš s niekým pocit blízkosti a silného puta? Práve to definuje hlboký vzťah medzi dvoma osobami, ktoré sa navzájom milujú. Možno ťa to prekvapí, ale presne takýto vzťah chce mať Boh – Tvorca všetkého – s tebou!

Keď Boh stvoril prvých ľudí, Adam a Eva trávili s Bohom čas a tešili sa z jeho prítomnosti. Tento vzťah narušil až ich hriech, ktorý nás ľudí dodnes ťahá od Boha preč.

Našťastie, záujem Boha o človeka sa neskončil odchodom Adama a Evy z rajskej záhrady. Písmo je plné príbehov o tom, ako naďalej sprevádzal ľudí a snažil sa im dať poznať. Tak miloval svet, že neskôr poslal na zem svojho Syna Ježiša, aby hľadal a zachránil stratených. Ježiš tu bol fyzicky prítomný a ľudia v jeho okolí zažili, aké úžasné je mať blízky vzťah s ním. Cez príbehy o stratenej ovečke, minci či synovi ukazoval, ako Bohu záleží na každom z nás. Kým my tvrdohlavo hľadáme lásku, peniaze či uznanie, on hľadá nás, lebo nás stvoril na svoj obraz a sme pre neho dôležití.

Či môže milujúci Boh zabudnúť na svoje dieťa?

Boh netúži po blízkom vzťahu s nami kvôli tomu, akí sme úžasní či neodolateľní. Je to kvôli tomu, aký je on! Máš s ním takýto vzťah?

Ak ešte nie, náš bezplatný online kurz Prečo Ježiš? ti ukáže, ako nadviazať vzťah s Bohom. Vrelo ti ho odporúčame, lebo bez vzťahu s ním ti budú znieť zamyslenia z tejto série ako prázdne slová.

Ak už vzťah s Bohom máš, ďakuj mu za to, a každý deň ho spoznávaj.

PS: Ak sa ti toto zamyslenie páčilo, prihlás sa na odber celej série 52 zamyslení s názvom Svetlo v sieti. Séria je bezplatná a zamyslenia ti budú chodiť raz za týždeň emailom.

Čiara1

Chceš sa o tom s niekým porozprávať?

Ak je niečo, s čím v tejto oblasti zápasíš, potrebuješ radu či modlitbu, alebo sa chceš s nami s niečím podeliť, vyplň nasledujúci formulár. Čoskoro ti odpíše jeden z našich e-koučov.

Ak sa stránka nenačíta, povoľ vo svojom prehliadači javascript.

Pomáha ti séria Svetlo v sieti?

Ak áno, pomôž aj ty nám. Ak si tak ešte neurobil/a, napíš o Svetle v sieti krátku recenziu, ktorá môže inšpirovať iných. Taktiež nás môžeš podporiť, aby sme mohli tvoriť nové materiály, ktoré budú pomáhať ľuďom rásť vo viere. Ďakujeme.