Stratený

Domov | Stratený

Nemáš niekedy pocit, že k tvojmu životu zabudli priložiť návod na použitie? Alebo že si mohol dostať aspoň nejaké pravidlá a inštrukcie ako pri nejakej novej hre. Pomohli by tvojej hlavnej postave pripraviť sa na prekážky či nepriateľov a robiť dobré rozhodnutia, ktoré jej pomôžu zvíťaziť… Všetko by bolo oveľa jednoduchšie, nie? Mapa by ti presne ukázala, kam máš ísť. Návod na použitie by ti odhalil tú najlepšiu stratégiu, ako čeliť alebo sa vyhnúť prekážkam bez akejkoľvek námahy! Život by bol taký jednoduchý! Ale aspoň znesiteľný. Aké úžasné by bolo nikdy sa necítiť stratený!

Život je labyrint
V tomto labyrinte zvanom život sa dá ľahko zablúdiť a stratiť smer. Je veľmi jednoduché zle odbočiť a skončiť v nejakej slepej uličke. A keď sa tak stane, prepadá nás pocit absolútnej bezmocnosti. Ale na rozdiel od labyrintu, v živote sa nemôžeme jednoducho otočiť a vrátiť sa do bodu, kde sme zle odbočili, aby sme urobili iné – lepšie – rozhodnutie.

Dobré je však aspoň to, že na rozdiel od labyrintu slepá ulička v živote nie je až taká „slepá“, ako sa zdá. Existuje cesta von. Vždy existuje cesta von a pred mnohými rokmi niekto dokonca prišiel sem na zem, aby nám túto cestu ukázal.

Nie si stratený
Boh má plán pre tvoj život. Tento plán sa však nie vždy zhoduje s tvojimi plánmi. Niekedy ťa „postrčí“ tým správnym smerom a ty premýšľaš:„Hm, toto nie je smer, ktorým som chcel ísť… Kam som sa to dostal?!“

Takže ak sa práve cítiš stratený, mám pre teba dobrú správu: NIE SI! A ak sa cítiš stratený, poznám niekoho, s kým sa o tom môžeš porozprávať…

Ak sa to ňom chceš dozvedieť viac, jednoducho klikni na nasledujúci odkaz.