Domov | Veľkonočná výzva | 7. výzva: Povedz niekomu o svojej viere v Boha

7. výzva: Povedz niekomu o svojej viere v Boha

Verš dňa: „Využite každú príležitosť na svedectvo o svojej viere, rozprávajte však skromne a s úctou.“ (1. Petra 3, 15-16, preklad NPK)

Zamysli sa: Dočkali sme sa Veľkonočnej nedele, najväčšieho kresťanského sviatku, kedy si pripomíname vzkriesenie nášho Spasiteľa, Ježiša Krista. Väčšina ľudí dnes zasadne k sviatočnému stolu plnému dobrôt. O čom sa budete dnes rozprávať? Chystáš sa „využiť túto príležitosť na svedectvo o svojej viere“?

Keď sa Ježišovi priatelia dozvedeli o jeho zmŕtvychvstaní, nedokázali o tom nehovoriť. Ich viera a životy sa natoľko zmenili, že to videli a počuli všetci naokolo. Aj tvoj život je svedectvom. Z tvojich slov, skutkov, postojov, hodnôt si iní vytvárajú obraz o tom, čomu veríš. Využi dnešný deň na to, aby si niekomu povedal dobrú správu o Ježišovi a o tom, prečo v neho veríš.

Choď hlbšie: Mnohí by sme aj chceli hovoriť iným o svojej viere, ale nevieme ako. Nemusíš byť teológ ani poznať všetky odpovede na otázky neveriacich. To, čo ľudí najviac zaujíma, je tvoj príbeh – čím ťa Boh previedol a prečo je vďaka nemu tvoj život iný. Ponúkame ti jedinečnú príležitosť: praktický online workshop o tom, Ako porozprávať svoj príbeh (27.4. o 18:30). Zaregistruj sa a nauč sa odovzdať ľuďom to, čo je pre teba najcennejšie!

Diskutuj s inými: Aby to ani dnes nezostalo len pri pasívnom premýšľaní nad tým, čo by sme mali alebo mohli urobiť, pozývame ťa do našej WhatsApp skupiny, v ktorej chceme diskutovať a navzájom sa podporovať v krokoch ku zmene.

Dnešné otázky: Nakoľko je pre teba ľahké/ťažké hovoriť s inými o svojej viere? S akými prekážkami si sa zatiaľ stretol? Čo sa ti osvedčilo?