Domov | Veľkonočná výzva | 5. výzva: Poupratuj svoje vzťahy

5. výzva: Poupratuj svoje vzťahy

Verš dňa: „Priateľ preukazuje lásku v každom čase, v čase súženia sa z neho rodí brat.“ (Príslovia 17, 17)

Zamysli sa: Ktoré sú najdôležitejšie vzťahy v tvojom živote? Čo podľa teba nesmie chýbať v dobrom vzťahu? Pravdepodobne je pre každého vo vzťahu dôležité niečo iné. Základy sociálnych zručností čerpáme z rodiny, v ktorej sme vyrastali. Žiaľ, nie každý vykročí do života s dobrým príkladom, čo sa potom odrazí vo výbere vzťahov, ktorými sa podvedome obklopuje. Aj keď si zažil/a zranenia, stále môžeš zmeniť perspektívu, vyberať si lepších priateľov a budovať s nimi zdravé vzťahy založené na vzájomnom porozumení, hodnotách, či záľubách.

Rozmýšľaj dnes nad tým, ktoré sú tie najdôležitejšie vzťahy v tvojom živote a prečo. Ktoré vzťahy ti fungujú dobre a na ktorých by si chcel popracovať? Vyhraď si dnes čas na to, že budeš budovať lepší, hlbší vzťah s niekým, na kom ti záleží.

Naším najdôležitejším vzťahom v živote by mal byť vzťah s Bohom. Ak sa ti zdá, že to v tvojom prípade tak nie je a cítiš sa od neho ďaleko, môže pomôcť článok Hľadáš Boha?

Ak si v situácii, kde nenachádzaš vo svojom okolí pochopenie kvôli svojej viere v Boha a hľadáš nejaké spoločenstvo veriacich v tvojom okolí, napíš nám.

Diskutuj s inými: Aby to nezostalo len pri pasívnom premýšľaní nad tým, čo by sme mali alebo mohli urobiť, pozývame ťa do našej WhatsApp skupiny, v ktorej chceme diskutovať a navzájom sa podporovať v krokoch ku zmene.

Dnešné otázky: Ktoré vzťahy sú v tvojom živote najdôležitejšie a prečo? Čo ti Boh ukázal po dnešnom zamyslení?