Domov | Veľkonočná výzva | 4. výzva: Urob si poriadok v prioritách

4. výzva: Urob si poriadok v prioritách

Verš dňa: „Naplno využívajte čas, lebo dni sú zlé.“ (Efezanom 5,16)

Zamysli sa: Život prináša rôzne nepredvídateľné okolnosti, udalosti a situácie, keď musíme pohotovo selektovať a reagovať. To, ako narábame s naším časom, peniazmi a pozornosťou, hovorí veľa o našich prioritách a hodnotách. Niekto si vysoko cení komfort a tomu prispôsobí svoje priority. Pre iného je najvyššia hodnota pomáhať iným. Niekto miluje slobodu, čo sa tiež odrazí v jeho rozhodnutiach.

Urob si dnes poriadok vo svojich prioritách a hodnotách. Zamysli sa nad tým, ktoré sú tvoje najvyššie hodnoty a či sa medzi nimi neobjavilo niečo, čo tam nechceš mať. Je to, ako posledný rok tráviš svoj čas a peniaze, v súlade s tvojimi hodnotami? Skús zladiť svoje hodnoty a priority tak, aby tebe aj svetu jasne komunikovali, kto si a kam smeruješ. Ak sa trochu strácaš v uličkách života, článok Prečo som na svete ti pomôže pri hľadaní správnej cesty.

Diskutuj s inými: Aby to nezostalo len pri pasívnom premýšľaní nad tým, čo by sme mali alebo mohli urobiť, pozývame ťa do našej WhatsApp skupiny, v ktorej chceme diskutovať a navzájom sa podporovať v krokoch ku zmene.

Dnešné otázky: Diskutuj s inými: Ako odrážajú tvoje priority tvoje hodnoty? Čo ti Boh ukázal po dnešnom zamyslení?