Domov | Veľkonočná výzva | 3. výzva: Preskúmaj zdroje svojho uspokojenia

3. výzva: Preskúmaj zdroje svojho uspokojenia

Verš dňa: „Len v Bohu sa moja duša upokojí, lebo od neho je moja spása.“ (Žalm 62,2)

Zamysli sa: Túžime po dokonalej láske, dokonalých vzťahoch, domove, imidži atď. No narodili sme sa do nedokonalého sveta. Kým žijeme, mnohokrát sa budeme cítiť nemilovaní, nedostatoční, nedôležití, nepekní, neschopní alebo menejcenní. Spracovať takéto pocity je síce ťažké, no nie nemožné.

Neduhom ľudstva je, že hľadáme uspokojenie v nesprávnych veciach, dúfajúc, že zaplnia prázdnotu v našom srdci a nahradia blízky vzťah s naším Stvoriteľom. Ale nič a nik iný nedokáže naplniť najhlbšie potreby nášho vnútra.

Zamysli sa dnes nad tým, v kom a čom nachádzaš najväčšie uspokojenie? Za kým/čím ideš, keď zažívaš vyčerpanosť, starosti, prehry či prázdnotu? Je Boh hlavným zdrojom tvojho uspokojenia?

Ak sa ti zdá, že hľadáš uspokojenie v iných veciach a u iných ľudí než u Boha, prečítaj si článok Ako nasledovať Ježiša.

Diskutuj s inými: Aby to nezostalo len pri pasívnom premýšľaní nad tým, čo by sme mali alebo mohli urobiť, pozývame ťa do našej WhatsApp skupiny, v ktorej chceme diskutovať a navzájom sa podporovať v krokoch ku zmene.

Dnešné otázky: V kom/čom nachádzaš najväčšie uspokojenie v živote? Čím plníš prázdnotu vo svojom srdci? Čo ti Boh ukázal po dnešnom zamyslení?