Domov | Veľkonočná výzva | 2. výzva: Poupratuj svoje myšlienky

2. výzva: Poupratuj svoje myšlienky

Verš dňa: „Upriamte svoju myseľ na všetko, čo je pravdivé, čestné, spravodlivé, čisté, láskyhodné a úctyhodné, to, čo je cnostné a chvályhodné.“ (Filipanom 4, 8)

Zamysli sa: Naša myseľ sa rada túla. Jej úloha je neľahká: triediť, usporiadať a prioritizovať obrovské množstvo prichádzajúcich a odchádzajúcich myšlienok. Tak ako sa niekedy nevieme vyznať vo svojom srdci, ktoré nás môže „zradiť“, zradné môže byť naše rozmýšľanie. Obzvlášť, ak sa zamotáme v nesprávnych myšlienkach, ktoré z nás dokážu urobiť väzňov vlastnej mysle.

Ak by v kine premietali film o každej jednej myšlienke, ktorá ti dnes blysla hlavou, o čom by bol? O láske a nádeji, pokoji a kráse? Alebo o úzkosti, starostiach či strachu? O čom dnes premýšľaš?

Rozmýšľaj dnes nad tým, čo je v poslednej dobe najväčším „žráčom“ tvojej pozornosti a či sú tvoje myšlienky v súlade s veršom dňa. Porozprávaj sa o tom s Bohom.

Diskutuj s inými: Aby to nezostalo len pri pasívnom premýšľaní nad tým, čo by sme mali alebo mohli urobiť, pozývame ťa do našej WhatsApp skupiny, v ktorej chceme diskutovať a navzájom sa podporovať v krokoch ku zmene.

Dnešné otázky: Ako sa ti darí udržiavať poriadok a čistotu vo svojej mysli? Čo ti Boh ukázal po dnešnom zamyslení?