Domov | Veľkonočná výzva | 1. výzva: Uprac si v srdci

1. výzva: Uprac si v srdci

Verš dňa: „Pri plnej ostražitosti si stráž srdce, lebo z neho pramení život.“ (Príslovia 4,23)

Zamysli sa: Poznáš ten pocit, keď prežívaš veľmi silné emócie a máš dojem, že ti až srdce z hrude vyskočí? V našom vnútri môžeme uskladňovať krásne ale aj desivé pocity, ktoré z neho neskôr vyvierajú von vo forme slov či praktických skutkov.

V zhone života si ani nestihneme uvedomiť, čo všetko sa nám v srdci usadí. Môžu v ňom byť silné momenty radosti, lásky, šťastia, túžob, ale aj nánosy nespracovaných udalostí, myšlienok, zranení, obáv.
Kto sa vyzná vo vlastnom srdci? Vieš, čo v ňom máš?

Porozprávaj sa dnes so svojím nebeským Otcom. Je to najlepší spôsob, ako sa zbaviť nečistôt, ktoré do tvojho srdca nepatria. Vyznaj, čo si doteraz odkladal/a, čo bolo skryté. Ďakuj mu. Pros ho. Tak od srdca.
Ak chceš vedieť viac o tom, ako sa rozprávať s Bohom, článok Modlitba ako spojenie srdca s Bohom a otázky pod ním ti môžu byť nápomocné.

Diskutuj s inými: Aby to nezostalo len pri pasívnom premýšľaní nad tým, čo by sme mali alebo mohli urobiť, pozývame ťa do našej WhatsApp skupiny, v ktorej chceme diskutovať a navzájom sa podporovať v krokoch ku zmene.

Dnešné otázky: Ako sa dá strážiť svoje srdce? Čo sa ti v tejto oblasti osvedčilo? Čo ti Boh ukázal po dnešnom zamyslení?