Preži túto Veľkú noc inak!

Home | Blog | Preži túto Veľkú noc inak!

Kým väčšina z nás miluje atmosféru a vône Vianoc, tradície spojené s Veľkou nocou mnohým príliš „nevoňajú“. Jarné upratovanie a vyváranie, povinné návštevy v pritesnom saku (ak si muž), vedrá studenej vody či smradľavej voňavky (ak si žena), ulice plné alkoholom potúžených šibačov… kto to kedy vymyslel?!

Po stáročia sa k pôvodnému zmyslu Veľkej noci pribaľovali také i onaké tradície, až sme sa dostali k šibačke, šunke a čokoládovým zajačikom. Na Veľkú noc si však pripomíname najstrašnejšiu a najradostnejšiu udalosť ľudských dejín zároveň: smrť a zmŕtvychvstanie jedného výnimočného muža.

Tento človek prišiel na svet s posolstvom nádeje. Jeho láska a súcit sa dotýkali všetkých, dokonca aj ľudí, na ktorých nikomu inému nezáležalo. Uzdravoval chorých, utešoval ustarostených a hovoril o úplne novom živote. Na prvý pohľad rozpoznal, čo sa v kom skrýva, no napriek tomu trávil viac času s tými „zlými“, než s tými „dobrými“. 

Vie, že aj ty občas robíš veci, ktoré nie sú dobré, no napriek tomu chce mať s tebou blízky vzťah. Vie o tvojej túžbe žiť, milovať a byť milovaný, aj o tvojich obavách ohľadom toho, čo sa stane, keď raz zomrieš.  

Hlavný zmysel Veľkej noci prináša odpovede na tieto túžby a obavy a spočíva v dramatickom zasľúbení: „Kto verí vo mňa, aj keď zomrie, bude žiť.“*

Poznáš toho, ktorý o tebe vie všetko a napriek tomu ťa miluje bezpodmienečne? Chceš zažiť nový život, ktorý ti ponúka? 

Pozri si náš bezplatný online kurz Prečo Ježiš? a zisti o tomto jedinečnom človeku viac!