Domov | Články | Preži túto Veľkú noc inak!

Preži túto Veľkú noc inak!

Kým väčšina z nás miluje atmosféru a vône Vianoc, tradície spojené s Veľkou nocou mnohým príliš „nevoňajú“. Jarné upratovanie a vyváranie, vedrá studenej vody či lacnej voňavky, alkoholom potúžení príbuzní… kto to kedy vymyslel?!

Po stáročia sa k pôvodnému zmyslu Veľkej noci pribaľovali také i onaké tradície, až sme sa dostali k šibačke, vajíčkam, šunke a čokoládovým zajačikom. Tento rok však budú tieto sviatky iné. Vďaka koronavírusu nás čaká zákaz vychádzania. Mnohí neuvidíme svojich príbuzných, nebudeme chodiť po rodinách, aby sme ich vyšibali či vybozkávali, ba aj tie predveľkonočné nákupy šunky a čokoládových zajačikov budú tento rok o čosi skromnejšie. A s rúškom na tvári.

Možno bude viac času zamyslieť sa nad tým, o čom je vlastne Veľká noc.

Čo je Veľká noc

Je to memento tej najstrašnejšej a zároveň najradostnejšej udalosti ľudských dejín: smrti a zmŕtvychvstania jedného výnimočného muža.

Tento človek prišiel na svet s posolstvom nádeje. Jeho láska a súcit sa dotýkali všetkých, dokonca aj ľudí, na ktorých nikomu inému nezáležalo. Uzdravoval chorých, utešoval ustarostených a hovoril o úplne novom živote. Na prvý pohľad rozpoznal, čo sa v kom skrýva, no napriek tomu trávil viac času s tými „zlými“, než s tými „dobrými“.

Vie, že aj ty občas robíš veci, ktoré nie sú dobré, no napriek tomu chce mať s tebou blízky vzťah. Vie o tvojej túžbe žiť, milovať a byť milovaný, aj o tvojich obavách ohľadom toho, čo sa stane, ak ochorieš alebo keď raz zomrieš.

Hlavný zmysel Veľkej noci prináša odpovede na tieto túžby a obavy a spočíva v dramatickom zasľúbení: „Kto verí vo mňa, aj keď zomrie, bude žiť.“*

Poznáš toho, ktorý o tebe vie všetko a napriek tomu ťa miluje bezpodmienečne? Chceš zažiť nový život, ktorý ti ponúka?

Pozri si náš bezplatný online kurz Prečo Ježiš? a zisti o tomto jedinečnom človeku viac!