Domov | Články | Preži túto Veľkú noc inak!

Preži túto Veľkú noc inak!

Veľká noc zmysel

Kým väčšina z nás miluje atmosféru a vône Vianoc, tradície spojené s Veľkou nocou mnohým príliš „nevoňajú“. Jarné upratovanie, vedrá studenej vody či lacnej voňavky, alkoholom potúžení príbuzní… Pôvodný zmysel Veľkej noci časom vystriedala šibačka, vajíčka a čokoládové zajačiky.

Čo je Veľká noc

Veľká noc je pripomienkou tej najstrašnejšej a zároveň najradostnejšej udalosti ľudských dejín: smrti a zmŕtvychvstania jedného výnimočného muža. Tento človek prišiel na svet s posolstvom nádeje. Jeho láska a súcit sa dotýkali dokonca aj ľudí, na ktorých nikomu inému nezáležalo. Uzdravoval chorých, utešoval ustarostených a hovoril o úplne novom živote. I keď vedel, čo sa v kom skrýva, viac času trávil s tými „zlými“, než s tými „dobrými“.

Vie, že aj ty občas robíš veci, ktoré nie sú dobré, no napriek tomu chce mať s tebou blízky vzťah. Vie o tvojej túžbe byť prijatý a milovaný, aj o tvojich obavách ohľadom toho, čo sa stane, ak raz zomrieš.

Hlavný zmysel Veľkej noci prináša odpovede na tieto túžby a obavy a spočíva v dramatickom zasľúbení: „Kto verí vo mňa, aj keď zomrie, bude žiť.“*

Poznáš toho, ktorý o tebe vie všetko a napriek tomu ťa miluje bezpodmienečne? Chceš zažiť nový život, ktorý ti ponúka? Pozri si náš bezplatný online kurz Prečo Ježiš? a zisti o tomto jedinečnom človeku viac!