Domov | Články | Životné problémy | Máš zbalené kufre?

Máš zbalené kufre?

Už si balíš kufor? Keď jedenásťročné deti musia dospieť a z chlapcov sa stávajú muži, aby úplne sami prešli cez hranicu – s telefónnym číslom napísaným na ruke a jednou igelitkou… Keď matka s drobizgom v náručí prejde do bezpečia, no potom sa jednoducho zosype a rozhodne sa vrátiť, pretože nemá síl opustiť tých, čo tam zanechala… Keď vidíš všetky tie mamy, ako kráčajú do neznáma, pevne zvierajúc za ruku svoje „poklady“, a ich majetkom je v tejto chvíli iba pas a zopár maličkostí, čo stihli v chvate strčiť do vrecka…

Rozmýšľam nad tým, či nie je čas baliť kufre. Pre každý prípad… Čo by som si vzala? Čo je pre teba cenné, dôležité, bez čoho sa nedá žiť?

Napadlo ti, že je možno čas baliť aj iné kufre a pripraviť sa na odchod nie z domu, mesta, tejto krajiny, ale z tejto Zeme? Zbaliť duchovné kufre neznamená, že rezignujeme a vzdáme všetky naše boje. Práve naopak! Znamená to prehodnotiť, čo je cenné a čo cenné nie je. Vziať, čo do tvojho života patrí, a vyhodiť, čo doň nepatrí. Znamená to vnútorne prežiť, že nič okolo teba nie je nastálo. Ani ty! Znamená to, že si pripravený/á kedykoľvek vyjsť v ústrety večnosti. Naproti Kristovi, ktorý ťa čaká, a ktorý šiel dopredu, aby ti pripravil miesto.

Na hraniciach z našej strany by dobrovoľníci tak radi vysvetlili tým, čo vstupujú do krajiny, že sa nemusia báť! Radi by im vliali nádej a odvahu, povzbudili ich vykročiť do neistej budúcnosti. Vieš prečo? Pretože poznajú tie nachystané rodiny plné lásky a odhodlania, ktoré sú pripravené prijať pocestného. Radi by ich ubezpečili, že sa skutočne nemusia báť, pretože na tej druhej strane ich niekto čaká! Odvahu prekročiť hranicu a prijať správu o tom, že im ktosi ide v ústrety, však musí prijať každý sám.

Ver mi, že ani ty sa nemáš čoho báť, pretože nejdeš do neznáma! V nebi je všetko nachystané pre tých, čo patria do Božej rodiny. Ak k nim patríš, Kristus ti ide oproti. Vraciaš sa k láske, ktorá ťa zrodila, tak hore hlavu!

Máš už zbalené „kufre“?

„Keď odídem a pripravím vám miesto, zasa prídem a vezmem vás k sebe, aby ste aj vy boli tam, kde som ja.“ Ján 14, 3

Autorka zamyslenia: Anna Cincuraková Tipulová


Možno si si nie istý, či by aj teba Boh vítal s otvorenou náručou. Ak chceš vedieť viac o tom, ako sa pripraviť na svoju cestu do večnosti a nadviazať vzťah s Bohom, odporúčame ti bezplatný interaktívny online kurz „Prečo Ježiš“.