Domov | Ako sa rozhodnúť

Ako sa správne rozhodnúť

Každý deň čelíme situáciám, v ktorých premýšľame, ako sa rozhodnúť. Niektoré rozhodnutia sú malé, iné ovplyvnia náš život na mnohé roky dopredu. Treba pri nich zohľadniť množstvo faktorov, zvážiť všetky pre a proti. Nie je jednoduché vybrať si medzi možnosťou A a B (alebo C až Z) a bojíme sa, čo ak sa rozhodneme nesprávne.

Proces rozhodovania nie je prechádzka ružovou záhradou. Je to skôr zoskok z lietadla s cieľom dopadnúť do malinkého jazierka, ktoré má na jednej strane aktívnu sopku a na druhej záliv plný žralokov. Stačí, keď to zle odhadneš, a adios amigo!

Robenie rozhodnutí nám preto väčšinou naháňa strach. Je to však súčasť života a nikto pred tým nemôže utiecť.

Keď nevieš, ako sa správne rozhodnúť, niekto ti ponúka pomoc

Čo keby ti niekto povedal, že to nemusí byť až také hrozné? Čo keď existuje niekto, kto čaká, že ho poprosíš o pomoc? Niekto, kto ťa dokonale pozná, záleží mu na tebe a chce pre teba len to najlepšie?

Boh je, bol aj vždy bude na tvojej strane. Kope za teba a chce, aby si sa na neho obrátil o pomoc. Veď sa len zamysli: ak máš „normálnych“ rodičov a poprosíš ich o radu, snažili by sa ťa oklamať?

Bohu záleží na tebe ešte viac než komukoľvek tu na zemi! Stvoril ťa, neustále ťa ochraňuje a má s tebou úžasné zámery. Plus na rozdiel od tvojich rodičov pozná súvislosti, možné hrozby a následky všetkých variánt rozhodnutia, ktorému práve čelíš. Myslíš, že by ti nedal tú najlepšiu možnú radu?

Dôveruj mu, že ti pomôže rozhodnúť sa. V Biblii nájdeš overené odporúčanie:

„Zver svoje diela Bohu a podaria sa tvoje zámery.“

Chceš lepšie spoznať Boha a nadviazať s ním blízky vzťah? Chceš cítiť jeho prítomnosť a vidieť jeho odpovede na tvoje prosby? Zapíš sa do nášho online kurzu Prečo Ježiš? a daj svojmu životu nové smerovanie.

PS: Nevieš, ako sa rozhodnúť a chceš sa o tom poradiť s jedným z našich e-koučov? Napíš nám. Komunikácia s e-koučmi je bezplatná, bezpečná, anonymná a prebieha formou emailových správ.