Svätosť - dovoľ Bohu, aby ťa urobil lepším

Boh ťa robí lepším

Svätosť. Môže sa zdať, že je to archaické slovo, ktoré už nepatrí do 21. storočia. Pozrime sa na to, ako ho vykladá jazykový slovník: Svätý = vynikajúci cnosťami, mravnosťou, bezúhonnosťou; spravodlivý, úplný, dokonalý. Biblický slovník k tomu pridáva, že svätý je niekto, kto je „úplne oddelený od všetkého nečistého či hriešneho.“ To neznie zle, však? Kto z nás by nechcel byť čistý či dokonalý?

I keď si pod „svätými“ väčšinou predstavujeme pár obzvlášť dobrých ľudí, ktorí si tento titul právom zaslúžili, Boh nás všetkých povoláva k svätosti: „Rovnako, ako je svätý ten, čo vás povolal, aj vy buďte svätí v celom svojom počínaní. Veď je napísané: Buďte svätí, lebo ja som svätý!“ (1 Pt 1, 14-16) Dokonca nás varuje, že bez posvätenia nikto neuvidí Pána. To znie veľmi náročne, ba možno až nedosiahnuteľne!

Avšak Boh vie, akí sme slabí a krehkí. Preto nám na iných miestach hovorí, že to on sám nás posväcuje svojím Duchom, on je náš Posvätiteľ! Chce, aby sme sa nechali tvarovať a formovať jeho rukami ako poddajná hlina v rukách hrnčiara. Chce, aby sme jeho pomocou naplnili svoj plný potenciál. Aby z nás žiarila nádhera, ktorú do nás vložil. Chce, aby sme svojou miernosťou, pokorou a láskou premieňali tento svet.

Cesta ku svätosti nie je ľahká, no výsledok stojí za to. Dovolíš aj ty Bohu, aby ťa posväcoval?

PS: Ak sa ti toto zamyslenie páčilo, prihlás sa na odber celej série 52 zamyslení s názvom Svetlo v sieti. Zamyslenia ti budeme posielať zdarma emailom raz do týždňa.

Čiara1

Chceš sa o tom s niekým porozprávať?

Ak je niečo, s čím v tejto oblasti zápasíš, potrebuješ radu či modlitbu, alebo sa chceš s nami s niečím podeliť, vyplň nasledujúci formulár. Čoskoro ti odpíše jeden z našich e-koučov.

Ak sa stránka nenačíta, povoľ vo svojom prehliadači javascript.

Pomáha ti séria Svetlo v sieti?

Ak áno, pomôž aj ty nám. Ak si tak ešte neurobil/a, napíš o Svetle v sieti krátku recenziu, ktorá môže inšpirovať iných. Taktiež nás môžeš podporiť, aby sme mohli tvoriť nové materiály, ktoré budú pomáhať ľuďom rásť vo viere. Ďakujeme.