Nech z tvojich úst nevyjde nijaké zlé slovo, iba dobré

Sila našich slov

Slová majú moc. Keď Boh tvoril svet, tvoril ho slovami. Stačilo mu napríklad vysloviť „Buď svetlo!“ a silou jeho slov sa tmavý vesmír razom rozžiaril.

Boh ťa stvoril na svoj obraz, na svoju slávu. Nezáleží na tom, čo máš, aká je tvoja rodinná situácia alebo ako ťa vidia ostatní, stvoril ťa na svoj obraz. Tvoj život je svedectvom Božej milosti a lásky a máš úžasný potenciál, aby sa cez teba veci na tejto zemi menili k lepšiemu.

Lenže ako sa dajú veci zmeniť? Napríklad štedrosťou, ako sme spomínali naposledy. Alebo aj silou slov, čo ťa naozaj nič nestojí. Podobne ako tie Božie, aj tvoje slová majú moc.

„Nech z vašich úst nevyjde nijaké zlé slovo, ale iba dobré, na budovanie, kde treba, aby počúvajúcim prinášalo milosť.“ (Efezanom 4, 29)

Urob dnes všetko preto, aby z tvojich úst nevyšlo žiadne zlé slovo, ale iba dobré, ktoré bude budovať ľudí okolo teba. Odmietaj sa zúčastňovať na ohováraní alebo zlorečení. Nedaj vo svojich ústach miesto nadávkam či kritike. Ako písal apoštol Jakub, tvoj „jazyk je síce malým údom, ale dokáže veľké veci!“ (Jakub 3, 5-11)

Čo môžeš dnes dokázať svojimi slovami – svojím jazykom? Nechaj ho, aby celý deň chválil a uctieval Boha. A tiež ho použi na to, aby si ním miloval a požehnával ľudí okolo seba. Každého, koho dnes stretneš, pochváľ, poteš alebo povzbuď – a sleduj, akú moc má táto malá časť tvojho tela!

Budeme radi, ak nám napíšeš, ako to išlo.

Ak sa ti toto zamyslenie páčilo, prihlás sa na odber celej série 52 zamyslení s názvom Svetlo v sieti. Zamyslenia ti budeme posielať zdarma emailom raz do týždňa.

Čiara1

Chceš sa o tom s niekým porozprávať?

Ak je niečo, s čím v tejto oblasti zápasíš, potrebuješ radu či modlitbu, alebo sa chceš s nami s niečím podeliť, vyplň nasledujúci formulár. Čoskoro ti odpíše jeden z našich e-koučov.

Ak sa stránka nenačíta, povoľ vo svojom prehliadači javascript.

Pomáha ti séria Svetlo v sieti?

Ak áno, pomôž aj ty nám. Ak si tak ešte neurobil/a, napíš o Svetle v sieti krátku recenziu, ktorá môže inšpirovať iných. Taktiež nás môžeš podporiť, aby sme mohli tvoriť nové materiály, ktoré budú pomáhať ľuďom rásť vo viere. Ďakujeme.