Dnes budeme ďalej hovoriť o tom, ako môžeme lepšie spoznať Boha a prežívať jeho blízkosť.

Vieme niekoho spoznať bez toho, aby sme sa s ním rozprávali? Možno si o ňom vieme nájsť nejaké informácie na internete. Možno poznáme niekoho, kto sa s ním pozná, a vie nám o ňom povedať viac. Ale ak chceme niekoho skutočne spoznať, najlepšie bude, ak s ním začneme priamo komunikovať a získame s ním osobnú skúsenosť z prvej ruky. Inak dostaneme len sprostredkované informácie, ktoré môžu byť skreslené subjektívnym pohľadom iných ľudí. Súhlasíš?

Tak to je aj s Bohom. Áno, aj s Bohom sa dá rozprávať! Volá sa to modlitba. Ak sa s ním nezvykneš zhovárať, alebo sa ti zdá, že sú tvoje modlitby príliš monotónne a rutinné, možno je čas vyskúšať niečo iné.

V Biblii sa píše, že Boh je blízky všetkým, čo sa modlia s úprimným srdcom. Úprimnosť je dôležitá v akejkoľvek komunikácii. Skús začať tým, že Bohu povieš o svojom dni: čo sa stalo, za čo cítiš vďaku a s čím potrebuješ pomôcť. Povedz mu, ako sa cítiš: čo ťa teší, čo ťa trápi. Povedz mu úprimne, v čom zlyhávaš a popros ho o odpustenie. Ježiš nás nazval svojimi priateľmi, preto s ním môžeme viesť priateľský a otvorený rozhovor každý deň.

Odporúčame ti aj náš bezplatný online kurz „Ako sa rozprávať s Bohom“, ktorý ti v modlitbe môže pomôcť nájsť občerstvenie a nové inšpirácie.

PS: Ak sa ti toto zamyslenie páčilo, prihlás sa na odber celej série 52 zamyslení s názvom Svetlo v sieti. Séria je bezplatná a zamyslenia ti budú chodiť raz za týždeň emailom.

Čiara1

Chceš sa o tom s niekým porozprávať?

Ak je niečo, s čím v tejto oblasti zápasíš, potrebuješ radu či modlitbu, alebo sa chceš s nami s niečím podeliť, vyplň nasledujúci formulár. Čoskoro ti odpíše jeden z našich e-koučov.

Ak sa stránka nenačíta, povoľ vo svojom prehliadači javascript.

Pomáha ti séria Svetlo v sieti?

Ak áno, pomôž aj ty nám. Ak si tak ešte neurobil/a, napíš o Svetle v sieti krátku recenziu, ktorá môže inšpirovať iných. Taktiež nás môžeš podporiť, aby sme mohli tvoriť nové materiály, ktoré budú pomáhať ľuďom rásť vo viere. Ďakujeme.