Prečítaj Nový zákon za rok

Plán čítania Nového zákona za 1 rok

Štatistiky ukazujú, že väčšina ľudí, ktorí sa hlásia k Ježišovi, nikdy neprečítala ten najspoľahlivejší dokument o jeho živote a učení: Bibliu (a konkrétne Nový zákon). Mnohí sa pustia do čítania, ale po čase z rôznych dôvodov s čítaním prestanú a nedostanú sa až na koniec. Je to veľká škoda, keďže denné čítanie Biblie môže byť úžasným zdrojom povzbudenia, usmernenia i nádeje pre náš každodenný život!

Ponúkame ti preto ročný Plán na čítanie Nového zákona*, ktorý ti pomôže postupne, pomalým tempom (1 kapitola denne) prejsť celý Nový zákon. Tento plán nie je chronologický: čítanie je usporiadané tak, aby sa evanjeliá striedali s listami a aby ťa mohli príbehy o Ježišovi povzbudzovať priebežne po celý rok. Plán si vytlač, poskladaj ako harmoniku a vlož do svojej Biblie, kde si môžeš každý deň fajkou označiť kapitolu, ktorú si práve prečítal.

Ako na to

Nájdi si 10 – 15 minút denne, 5 dní v týždni na tichom mieste, kde sa môžeš stretnúť s Bohom, čítať jeho slovo modliť sa a premýšľať nad tým, ako môžeš jeho slová uplatniť vo svojom vlastnom živote. Klaď si otázku: Ako by sa mohol môj život zmeniť, keby som tieto slová uviedol do praxe? Dva dni v týždni sú vyhradené na hlbšiu reflexiu – modlitby a zamýšľanie sa nad tým, čo ti chce Boh povedať.

Môžeš si stiahnuť a vytlačiť aj túto praktickú Záložku na štúdium Biblie, na ktorej nájdeš jednoduchý návod k štúdiu a veľa užitočných zdrojov, ktoré ti môžu pri tom pomôcť.

*Pri tlačení tohto Plánu na čítanie Nového zákona si v nastaveniach tlače v časti „Prispôsobiť veľkosť“ vyber „Predvolené“ alebo 100%, aby sa dokument vytlačil bez pridaného okraja, inak sa nebude dať presne poskladať.

 

Ak sa stránka nenačíta, povoľ vo svojom prehliadači javascript.