Domov | Články | Duchovný rast | Prečítaj Novú zmluvu za rok

Prečítaj Novú zmluvu za rok

Štatistiky ukazujú, že väčšina ľudí, ktorí sa hlásia k Ježišovi, nikdy neprečítala ten najspoľahlivejší dokument o jeho živote a učení: Bibliu. Ročný plán čítania Biblie je jednoduchou pomôckou, ako začať. Pusti sa s nami do plánu čítania Novej zmluvy.


Mnohí sa pustia do čítania, ale po čase z rôznych dôvodov s čítaním prestanú a nedostanú sa až na koniec. Je to veľká škoda, keďže denné čítanie Biblie môže byť úžasným zdrojom povzbudenia, usmernenia i nádeje pre náš každodenný život! Ak chceš nasledovať Ježiša, potrebuješ poznať, ako žil a čo učil.

Plán čítania Novej zmluvy za 1 rok

Ponúkame ti preto ročný Plán čítania Biblie – Novej zmluvy*, ktorý ti pomôže postupne, pomalým tempom (1 kapitola denne) prejsť celú Novú zmluvu. Tento plán nie je chronologický: čítanie je usporiadané tak, že evanjeliá sa striedajú s listami. Príbehy o Ježišovi ťa tak môžu povzbudzovať priebežne po celý rok. Plán si vytlač, poskladaj ako harmoniku a vlož do svojej Biblie. Každý deň si môžeš fajkou označiť kapitolu, ktorú si práve prečítal.

Ako na to

Nájdi si 10 – 15 minút denne, 5 dní v týždni na tichom mieste, kde sa môžeš v pokoji rozprávať s Bohom. Čítaj si Bibliu, modli sa a premýšľaj nad tým, ako môžeš Božie slovo uplatniť vo svojom vlastnom živote. Klaď si otázku: Ako by sa mohol môj život zmeniť, keby som tieto slová uviedol do praxe? Dva dni v týždni si vyhraď na hlbšiu reflexiu – modli sa a premýšľaj, čo ti chce Boh povedať.

Môžeš si stiahnuť a vytlačiť aj túto praktickú Záložku na štúdium Biblie. Nájdeš v nej jednoduchý návod k štúdiu a veľa užitočných zdrojov, ktoré ti môžu pri tom pomôcť.

Pozn.: *Pri tlačení tohto Plánu čítania Biblie – Novej zmluvy si v nastaveniach tlače v časti „Prispôsobiť veľkosť“ vyber „Predvolené“ alebo 100%. Dokument sa tak vytlačí bez pridaného okraja a bude sa dať presne poskladať.

Online kurz

Ak sa chceš ešte pred samotným čítaním Novej zmluvy pozrieť na Bibliu ako celok, ponúkame ti náš bezplatný online kurz: Ako čítať Bibliu. Dozvieš sa v ňom, kto a kedy písal jednotlivé časti Biblie, nakoľko je spoľahlivá a ako ju vlastne čítať. Kurz ťa naučí študijnú metódu, vďaka ktorej môžeš potom z čítania vyťažil čo najviac.