Domov | Články | Duchovný rast | Prečítaj Novú zmluvu za rok

Prečítaj Novú zmluvu za rok

Štatistiky ukazujú, že väčšina ľudí, ktorí sa hlásia k Ježišovi, nikdy neprečítala ten najspoľahlivejší dokument o jeho živote a učení: Bibliu. Plán čítania Novej zmluvy je jednoduchou pomôckou, ako začať.


Mnohí sa pustia do čítania, ale po čase z rôznych dôvodov s čítaním prestanú a nedostanú sa až na koniec. Je to veľká škoda, keďže denné čítanie Biblie môže byť úžasným zdrojom povzbudenia, usmernenia i nádeje pre náš každodenný život! Ak chceš nasledovať Ježiša, potrebuješ poznať, ako žil a čo učil.

Plán čítania Novej zmluvy za 1 rok

Ponúkame ti preto ročný Plán na čítanie Novej zmluvy*, ktorý ti pomôže postupne, pomalým tempom (1 kapitola denne) prejsť celú Novú zmluvu. Tento plán nie je chronologický: čítanie je usporiadané tak, aby sa evanjeliá striedali s listami a aby ťa mohli príbehy o Ježišovi povzbudzovať priebežne po celý rok. Plán si vytlač, poskladaj ako harmoniku a vlož do svojej Biblie, kde si môžeš každý deň fajkou označiť kapitolu, ktorú si práve prečítal.

Ako na to

Nájdi si 10 – 15 minút denne, 5 dní v týždni na tichom mieste, kde sa môžeš stretnúť s Bohom, čítať jeho slovo modliť sa a premýšľať nad tým, ako môžeš jeho slová uplatniť vo svojom vlastnom živote. Klaď si otázku: Ako by sa mohol môj život zmeniť, keby som tieto slová uviedol do praxe? Dva dni v týždni sú vyhradené na hlbšiu reflexiu – modlitby a zamýšľanie sa nad tým, čo ti chce Boh povedať.

Môžeš si stiahnuť a vytlačiť aj túto praktickú Záložku na štúdium Biblie, na ktorej nájdeš jednoduchý návod k štúdiu a veľa užitočných zdrojov, ktoré ti môžu pri tom pomôcť.

*Pri tlačení tohto Plánu na čítanie Novej zmluvy si v nastaveniach tlače v časti „Prispôsobiť veľkosť“ vyber „Predvolené“ alebo 100%, aby sa dokument vytlačil bez pridaného okraja, inak sa nebude dať presne poskladať.

Online kurz

Ak sa chceš ešte pred samotným čítaním Novej zmluvy pozrieť na Bibliu ako celok, ponúkame ti náš bezplatný online kurz: Ako čítať Bibliu. Dozvieš sa v ňom, kto a kedy písal jednotlivé časti Biblie, nakoľko je spoľahlivá a ako ju vlastne čítať. Kurz ťa naučí študijnú metódu, vďaka ktorej môžeš potom z čítania vyťažil čo najviac.