Ježiš ponúka odpočinok pre telo aj dušu

Odpočinok pre telo aj dušu

Ako je to u teba – nachádzaš si čas na odpočinok pravidelne, zriedka, alebo nikdy? Pán Boh si na siedmy deň odpočinul od všetkého, čo stvoril. Nie preto, že by si potreboval dať deň voľna, ale preto, aby nám išiel príkladom. Vedel, aké sú naše limity a čo potrebujeme pre to, aby sme zostali telesne aj duševne zdraví. 

Dokážeš aspoň jeden deň v týždni fyzicky vypnúť a načerpať? Niektorí z nás potrebujú od Boha počuť, že oddychovať nie je hriech, práve naopak!

Dopraješ si dostatok času aj na duševnú regeneráciu? Odpočinok nepotrebuje len tvoje telo, ale aj duša. Hľadáš pre svoju dušu spôsoby, ako si môže odpočinúť? 

Ježiš ťa volá: „Poďte ku mne všetci, ktorí sa namáhate a ste preťažení; ja vám dám odpočinúť. Vezmite na seba moje jarmo a učte sa odo mňa, lebo som tichý a pokorný srdcom, a nájdete odpočinutie pre svoje duše. Veď moje jarmo je príjemné a bremeno ľahké.“ (Mt 11, 28-30)

Ježiš Kristus volá aj teba. Len pri jeho nohách nájdeš odpočinutie pre svoju dušu. Nehovorí, že ťa zbaví každého bremena; chce, aby ste boli „zapriahnutí do jarma“ spolu! Nechaj ho kráčať po tvojom boku a uč sa od neho: bude to príjemné a bremeno, ktoré s tebou ponesie, bude ľahké. Nie je to úžasné? 

Aký nádherný dar nám Boh dáva tým, že nás volá k odpočinku! Dáva nám možnosť vydýchnuť si. Byť viac s ním. Zakúsiť jeho vernosť a starostlivosť. Prijmeš jeho pozvanie?

PS: Ak sa ti toto zamyslenie páčilo, prihlás sa na odber celej série 52 zamyslení s názvom Svetlo v sieti. Zamyslenia ti budeme posielať zdarma emailom raz do týždňa.
 

Čiara1

Chceš sa o tom s niekým porozprávať?

Ak je niečo, s čím v tejto oblasti zápasíš, potrebuješ radu či modlitbu, alebo sa chceš s nami s niečím podeliť, vyplň nasledujúci formulár. Čoskoro ti odpíše jeden z našich e-koučov.

Ak sa stránka nenačíta, povoľ vo svojom prehliadači javascript.

Pomáha ti séria Svetlo v sieti?

Ak áno, pomôž aj ty nám. Ak si tak ešte neurobil/a, napíš o Svetle v sieti krátku recenziu, ktorá môže inšpirovať iných. Taktiež nás môžeš podporiť, aby sme mohli tvoriť nové materiály, ktoré budú pomáhať ľuďom rásť vo viere. Ďakujeme.