Domov | Nenávidím svoj život

Nenávidím svoj život

Život je niekedy zákerný. Zvrátene sa vyžíva v tom, že ti ponúkne cukrík, a keď sa ho rozhodneš vziať, vytrhne ti ho z ruky a ešte ťa aj zhodí na zem! Nečudo, že väčšina ľudí nie je spokojná so svojím životom a mnohí si dokonca povedia: „Nenávidím svoj život.“ Veci nikdy nejdú tak, ako by sme chceli.

Naše plány sa často rozsypú ako domček z karát. Naše túžby sa nám smejú do tváre. A to, ako si zarábame na živobytie, je na míle vzdialené našim predstavám a túžbam z detstva.

Prečo nie si šťastný?

Kedy prestali tvoj život charakterizovať slová „bezstarostný“ a „šťastný“ a vystriedali ich „nešťastie“, „sklamanie“ a „depka“? Čo sa stalo? Vari si niekde nesprávne odbočil? Zišiel si z cesty? Ak nie, prečo potom nie si šťastný? Prečo nevieš ráno vstať s úsmevom na tvári? Je šťastie len mýtus? A ak nie je… kde potom je? Kde ho hľadať? Koho sa opýtať?

Čo keby sme ti poradili, kde ho môžeš nájsť?

„Tí, ktorých Boh vyslobodil, sa vrátia s jasotom… Večná radosť bude na ich tvárach, veselosť a jasot získajú a pominie smútok a vzdychanie.“

Skutočné a trváce šťastie nájdeš, len keď prídeš k Bohu. Boh chce, aby si bol šťastný! Vždy to chcel. Otázkou však je, či si ochotný počúvať ho.

Skôr než túto stránku odklikneš, lebo nechceš počuť kázeň, sa nad tým zamysli. Všetko si už vyskúšal, všetko si prehľadal, no stále nie si šťastný a nenávidíš svoj život. Prečo teda nedať šancu niečomu, čo si ešte neskúsil? Skús bližšie spoznať Toho, ktorý ťa bezpodmienečne miluje (áno, aj s tvojimi chybami) a ponúka ti presne to, čo hľadáš!

Ak chceš vedieť viac, klikni sem:

Tiež nám môžeš napísať a jeden z našich skúsených e-koučov ti rád pomôže. Nebudeme ťa poučovať, len si ťa vypočujeme a budeme s tebou hľadať svetlo na konci tunela. Komunikácia s e-koučom je bezplatná, prebieha prostredníctvom emailov a zachovávame pri nej diskrétnosť.