V búrkach života ti Ježiš ponúka pokoj

Ako nájsť pokoj

Naposledy sme hovorili, aké ľahké je pre nás znepokojovať sa. Od nepodstatných drobností až po dôležité a smerodajné životné rozhodnutia – je mnoho vecí, ktoré nás dokážu obrať o pokoj. Život v neustálom napätí je však veľmi vyčerpávajúci.

V Jánovom evanjeliu Ježiš hovorí: „Pokoj vám zanechávam, svoj pokoj vám dávam, ale ja vám ho dávam, nie ako svet dáva. Nech sa vám srdce neznepokojuje a neľaká.“ (Ján 14,27) Hovorí, aby sme sa nestrachovali. Možno si povieš: „Hm. To sa ti ľahko povie, Pane, vďaka za radu… Ale ako získať tú vytúženú rovnováhu?!“ 

Mnohí navrhujú sériu relaxačných či meditačných techník alebo dlhú dovolenku. Iní o pokoji hovoria ako o nejakej charakterovej vlastnosti, ktorú niekto má a iný nie. 

Ježiš tu však opisuje úplne iný pokoj. Nie taký, aký si dočasne vyprodukujeme sami, alebo akým bolo obdarených len pár ľudí. Jeho pokoj je dar, ktorý môže dostať každý z nás. Je trvalý, nadprirodzený a prinesie ti vnútornú vyrovnanosť aj uprostred najturbulentnejšieho obdobia. 

Tento pokoj máš kedykoľvek na dosah ruky. Stačí oň Ježiša požiadať. Dáva ho slobodne a bezpodmienečne všetkým svojim deťom, ktorí ho oň prosia. 

Môžeš sa rozhodnúť. Prestaneš v sebe živiť myšlienky plné strachu? Prídeš k Ježišovi a uveríš, že ťa svojím pokojom prenesie cez to, čím prechádzaš?

PS: Ak sa ti toto zamyslenie páčilo, prihlás sa na odber celej série 52 zamyslení s názvom Svetlo v sieti. Zamyslenia ti budeme posielať zdarma emailom raz do týždňa.

Čiara1

Chceš sa o tom s niekým porozprávať?

Ak je niečo, s čím v tejto oblasti zápasíš, potrebuješ radu či modlitbu, alebo sa chceš s nami s niečím podeliť, vyplň nasledujúci formulár. Čoskoro ti odpíše jeden z našich e-koučov.

Ak sa stránka nenačíta, povoľ vo svojom prehliadači javascript.

Pomáha ti séria Svetlo v sieti?

Ak áno, pomôž aj ty nám. Ak si tak ešte neurobil/a, napíš o Svetle v sieti krátku recenziu, ktorá môže inšpirovať iných. Taktiež nás môžeš podporiť, aby sme mohli tvoriť nové materiály, ktoré budú pomáhať ľuďom rásť vo viere. Ďakujeme.