Domov | Mám depku

Mám depku

Chce sa ti zaliezť späť do postele a na dvere vyvesiť nápis: „Mám depku! Dajte mi všetci pokoj!“ No vieš, že to nespravíš. Stálo by ťa to priveľa síl.

Depresia je azda najrozšírenejším a zároveň najpodceňovanejším problémom dnešnej doby. Ak ňou trpíš aj ty, iste sa ti zdá, že ti nikto nerozumie, však? Všetci vidia len to, čo im dovolíš vidieť. Vidia tvoj úsmev, ktorý si nasadíš na tvár, keď idú oproti. No nevidia tvoje slzy, ktoré ti v noci stekajú po tvári, a úzkosť, s ktorou každé ráno vstávaš z postele.

Každý deň si kladieš otázku: Prečo? Prečo hrať toto divadlo a tváriť sa, že je všetko ok? Prečo nedokážeš prežívať skutočné šťastie?

Depka môže byť minulosťou

Nejdeme sa tváriť, že vieme, čo cítiš. A uvedomujeme si, že to znie ako klišé, ale sa nevzdávaj! Nie si v tom sám a nemusíš toto trápenie znášať osamote. Depresia medzi nami nie je tabu a mnohým pred tebou sa ju podarilo úspešne prekonať. Chceš byť jedným z nich?

Ak áno, napíš nám. Veríme, že tvoj život má zmysel, aj keď ho teraz nevidíš. Tvoja bolesť a bremeno budú možno ľahšie, keď o ne podelíš s niekým, komu na tebe úprimne záleží. Nie sme psychológovia, ale kouči. Nebudeme ťa poučovať, len si ťa vypočujeme a budeme s tebou hľadať svetlo na konci tunela, aby slová „Mám depku“ už nikdy o tebe neplatili.

Vyplň tento formulár. Komunikácia s e-koučom je bezplatná, prebieha prostredníctvom emailov a zachovávame pri nej diskrétnosť.

Ak sa stránka nenačíta, povoľ vo svojom prehliadači javascript.