Dnes budeme pokračovať v premýšľaní o tom, ako môžeme spoznávať Boha a budovať si s ním bližší vzťah.

Keby ti niekto, kto ťa miluje, napísal ľúbostný list, čo s ním urobíš? Budeš ho čítať znova a znova, rozoberať každé slovo a premýšľať o milovanej osobe, alebo ten list odložíš neotvorený, nech zapadne prachom?

O Biblii sa niekedy hovorí, že to je Boží „ľúbostný list“ pre nás, jeho milované deti. Je v nej všetko, čo Boh chcel, aby sme o ňom vedeli. Vyjadruje nám ňou svoju lásku, povzbudzuje a posilňuje nás.

Ako vnímaš Božie slovo, Bibliu? Je to pre teba iba jedna z mnohých kníh, na ktorú pomaly sadá prach na polici? Alebo si v nej listuješ s dôverou a očakávaním, že k tebe cez ňu prehovorí sám Boh, tvorca všetkého?

Kedysi dávno žil kráľ Dávid, ktorý hodnotil Božie slovo takto: „Hospodinove príkazy sú správne, srdce napĺňajú radosťou. Hospodinov príkaz je jasný, očiam dáva svetlo… Hospodinove výroky sú pravdivé, všetky sú spravodlivé. Sú vzácnejšie sú ako zlato, ako množstvo rýdzeho zlata; sladšie sú ako med, ako med z plástov.“ (Žalm 19, 9-11) Je aj tvoj pohľad na Bibliu taký ako Dávidov?

Možno je dnes čas oprášiť svoju Bibliu a vziať si ju do rúk, čo myslíš? Ak potrebuješ pomoc, zapíš sa do nášho bezplatného online kurzu Ako čítať Bibliu. V nasledujúcich zamysleniach sa pozrieme na to, čo hovorí Biblia o tom, aký je Boh.

PS: Ak sa ti toto zamyslenie páčilo, prihlás sa na odber celej série 52 zamyslení s názvom Svetlo v sieti. Séria je bezplatná a zamyslenia ti budú chodiť raz za týždeň emailom.

Čiara1

Chceš sa o tom s niekým porozprávať?

Ak je niečo, s čím v tejto oblasti zápasíš, potrebuješ radu či modlitbu, alebo sa chceš s nami s niečím podeliť, vyplň nasledujúci formulár. Čoskoro ti odpíše jeden z našich e-koučov.

Ak sa stránka nenačíta, povoľ vo svojom prehliadači javascript.

Pomáha ti séria Svetlo v sieti?

Ak áno, pomôž aj ty nám. Ak si tak ešte neurobil/a, napíš o Svetle v sieti krátku recenziu, ktorá môže inšpirovať iných. Taktiež nás môžeš podporiť, aby sme mohli tvoriť nové materiály, ktoré budú pomáhať ľuďom rásť vo viere. Ďakujeme.