Domov | Skutočná láska, alebo len príťažlivosť?

Skutočná láska, alebo len príťažlivosť?

Všetko sa točí okolo slov láska a milujem.  Tak často ich používame, až sa ich zmysel vyprázdnil. „Milujem modrú farbu.“ „Milujem pizzu.“ „Milujem futbal.“ Hreje nás láska k zvieratám či k hudbe. Je však toto skutočná láska?

Lásku sa pokúšajú vysvetliť nielen filozofi, ale aj biológovia a neurológovia. Ale naozaj je to len chemická reakcia? Príval emócií, ktoré cítime, keď sú uspokojované naše základné pudy? A ako teda mám vedieť, či ma niekto naozaj miluje, alebo či ja niekoho milujem? Ako rozoznám príťažlivosť od lásky? Alebo je to to isté?

Takže čo je skutočná láska?

Pravá láska a príťažlivosť sú dve veľmi odlišné veci. Láska sa ťažko opisuje, no je to ten výraz absolútneho šťastia na tvári matky, keď prvýkrát uzrie svoje dieťa. To zbožňovanie v očiach malého dieťaťa, ktoré vzhliada k svojmu otcovi. Alebo slzy stekajúce po tvári niekoho, kto práve stratil milovanú osobu, svoju „polovičku“.

Povieš si: To je všetko? Nie! Je to len pár príkladov. Ak chceš vedieť, čo je skutočná láska, musíš sa pozrieť o pár tisícročí späť do minulosti.

„Lebo tak Boh miloval svet, že dal svojho jediného Syna, aby nik, kto v neho verí, nezahynul, ale mal večný život.“

Toto je láska. Čistá a nefalšovaná. Láska stvoriteľa voči svojmu stvoreniu. Láska, ktorá je taká nesebecká a bezpodmienečná, že bola ochotná obetovať to najdrahšie, čo mala, vediac, že od druhej strany podobnú lásku nemôže očakávať späť.

Je možné, že si túto číru, vášnivú, osobnú lásku Boha voči sebe nikdy nezakúsil – či chodíš do kostola, alebo nie. Žiaľ, cirkvi sa viac darí prezentovať to, čo by sme mali pre Boha urobiť, než to, čo Boh cíti voči nám a že chce mať s nami – s tebou! – blízky, osobný vzťah.

Chceš ho zakúsiť? Za vyskúšanie nič nedáš!

Ak chceš bezpečne, anonymne, nezáväzne zistiť viac o tejto úžasnej láske a o tom, kto je schopný takejto lásky aj voči TEBE, klikni na tlačidlo nižšie.

PS: Ak zápasíš v oblasti vzťah, môžeš nám napísať a jeden z našich skúsených e-koučov ti rád pomôže hľadať svetlo na konci tunela. Komunikácia s e-koučom je bezplatná, prebieha prostredníctvom emailov a zachovávame pri nej diskrétnosť.